Horolezecký kurz na umělých stěnách

20140318-205425-img-4424.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Každý účastník kurzu se naučí, jak se správně chovat při vstupu na horolezeckou stěnu, pozná základní hrolezecké vybavení a naučí se, jak s ním zacházet. Každý si vyzkouší lezení na boulder stěně a také jaké horolezecké techniky používat při lezení (střídání pravolevé rovnováhy, pravidlo tří pevných bodů, atd.) Naučíme se také nejenom správnému lezení na boulder stěně, ale i horolezecké stěně, kde si vyzkoušíte vylezení jednoduché horolezecké cesty a když vám to půjde můžeme vyzkoušet i těžší :-) a samozřejmě se při tomto tréninku naučíme i správnému jištění svého parťáka. 

Kurzu se můžou zúčastnit všichni od 12 let výš jen je dobré se přihlásit alespoň ve dvojici aby jste se mohli navzájem jistit a podporovat, ale samozřejmě kdyby jste nikoho nemělo do dvojice nebude to zas tak velký problém. 

V ceně kurzu je vstupné na horolezeckou stěnu, horolezecké vybavení - sedací úvazek, lano, jistící pomůcky, karabina, lano, v ceně nejsou lezecké boty ty si bude potřeba vypůjčit na místě, ale samozřejmě s dá lízt pro záčátek i s normálnía sálovkama. dále je třeba si vzít oblečení na převlečení ve kterém budete lízt (tričko, kraťasy, kalhoty, sálovky) 

Horolezení se již věnuji šest let a před rokem jsem si udělal i kurz na instruktora cvičných umělých horolezeckých stěn. V našem skautském oddíle pořádáme horolezecké kurzy pro mladší skauty i skautky a jeden ročník se nám podařilo uskutečnit i pro žáky základní školy v Kamenici nad Lipou. 

Chceš-li i ty získat nové zkušenosti v horolezení neváhej se přihlásit. 

Doprovodné fotky

  • 20140318-205425-550317_352091648225240_823274465_n.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.