Fotoprocházka v Praze

20140801-095633-1563332181.jpg

Jan Vršinský

Jmenuji se Jan Vršinský 360° fotkám a panoramatickému fotografování se věnuji od roku 2003. Mým snem a vizí je, že panoramaticky fotit může úplně kdokoliv a s Více o lektorovi »

20130118-183759-IMG_9105 Panorama-2000 Panorama.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Informace k fotoprocházce 20.4.

DATUM: 20.4.2013 (sobota) od 10:00, CENA ZDARMA jako vždy
*Sraz - HLAVNÍ VCHOD DO PRAŽSKÉ ZOO, U trojského zámku 9, Praha http://goo.gl/maps/SgIOy

Program ANO, je to sice sobota a v ZOO bude spousta lidí, ale to některým z nás bude pro focení lidí vyhovovat. Každý si tak může vybrat, jestli bude fotit lidi nebo zvířata. :) Na programu bude procházení se po ZOO, povídání o fotkách, zvířatech, pivo u stánku. Vstupné si samozřejmě každý platí sám.

Soutěž Nachystaná bude opět malá fotosoutěž, tentokrát se zvířecí tématikou.  (bez věcných výher, jen pro zábavu).

Co jsou fotoprocházky

Obecně je fotoprocházka chůze s fotoaparátem, jejíž hlavním cílem je vytvářet fotky zajímavých věcí (alespoň podle wikipedie).

Co jsou fotoprocházky v Praze

Fotoprocházky v Praze jsou o společném focení popovídání o fotkách. Je to oslava fotografování pro lidi, které baví potkávat další fotografy a spolu se při focení procházet v krásných kulisách Prahy. Fotit spolu je větší zábava! 

Fotoprocházky nejsou kurz

Nikdo tě nebude učit, co a jak máš fotit, a jak máš nastavit foťák. Alespoň ne přímo. Určitě se ale najde spousta účastníků, kteří ti poradí, když je požádáš. Na fotoprocházce je vždy super, že na ní bez problémů najdeš zajímavé, ochotné a kamarádské lidi :) Šance jsou velké, že od ostatních toho spoustu odkoukáš! 

Plánuješ přijít poprvé?

Pokud plánuješ přijít na fotoprocházku poprvé, neboj se! Vezmi jakýkoliv foťák a doraž. Fotoprocházky jsou o společném focení a povídání o něm, při kterém máš možnost potkat jiné zajímavé fotografy různých úrovní.  

Pro koho jsou fotoprocházky

Na fotoprocházkách jsou vítání začátečníci i pokročilí, prostě kdokoliv, kdo má chuť fotit. Vem s sebou kamarády, příbuzné, rodinu, psa. Není nutné být fotograf. Ve větší partě je větší zábava a z minulých fotoprocházek vím, že ostýchaví fotografové (kterých nás je plno) se můžou nechat vyhecovat k fotkám, ke kterým by se sami neodhodlali.

Jak si fotoprocházku co nejvíc užít

Vyčleň si na fotoprocházku čas a neuteč moc brzo domů.

Pokud máš tipy na zajímavá místa podél plánované trasy, rozhodně se neboj tam skupinu zavést.

Na konci každé fotoprocházky je naplánované nějaké to pivo či občestvení a povídání si o fotkách. Není to samozřejmě povinné.

Očekávaný konec fotoprocházky je vždy neočekávaný. Fotoprocházka trvá podle nálady, kondice účastníků a počasí, různě dlouho.

Co s sebou na fotoprocházku

Vem jakýkoliv foťák a doraž. Přijít můžeš, ať máš jen mobil s foťákem nebo zrcadlovku dražší než auto. Důležité je si užít si akt focení v plynutí přítomného okamžiku. Na nic si nehrajem. 

Mám nějaké zajímavé fotovytváředlo, můžu přijít?

Rozhodně. Pinhole kamery, staré foťáky, gopro kamery, kamery v tužce, ... těšíme se na tebe a na tvá udělátka. Stejně tě ale uvítáme, pokud máš obyčejný kompakt, mobil, … - vítán je každý.

Sdílení fotek po skončení fotoprocházky

O sdílení jsou fotoprocházky především. Deset lidí projde tu samou trasu, ale každý z ní má jiný zážitek a jiné fotky. Na fotoprocházkách je nejzajímavější sdílení fotek ať už přímo při procházce a nebo až po jejím skončení a vzájemné komentáře k fotkám. Až budeš mít fotky připravené, nahraj je do události v komunitě Fotoprocházky na Google+, která se váže k fotoprocházce, na které jsi byl(a).

Minulé fotoprocházky

Odkazy na fotoprocházky, které už proběhly před tím, než se fotoprocházky objevily na Naučmese, najdeš na fotoprochazky.cz.

Slovo závěrem

Baví mě potkávat další fotografy, fotit spolu, povídat si a něco se navzájem od sebe naučit. Mým cílem je vybudovat komunitu fotografů bez ohledu na zkušenosti a obor, která se bude pravidelně scházet, fotit spolu a sdílet své nadšení pro fotografování. 

Honza

Doprovodné fotky

  • 20130118-000916-IMG_1186 Panorama_equi-crop.jpg
  • 20130118-000917-IMG_1137 Panorama-2000.jpg
  • 20130118-000918-IMG_1322_tonemapped.jpg
  • 20130118-000919-IMG_1324.jpg
  • 20130118-002005-IMG_1354.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.