Excel - hodně dat, hodně zábavy

8wdp4snxq0vtwx2-stene2.jpeg

David Machalský

"Nejlépe strávená minuta je ta, kterou investuji do lidí" - cedulka na zdi Minutového manažera. Nejsem manažer, jsem podivín. Rád ale investuji čas a peníze do svého vzdělání; letos to bylo 9,41% mého čistého příjmu. Ano Více o lektorovi »

8wdp4snxq0vtwx2-stene2.jpeg

David Machalský

"Nejlépe strávená minuta je ta, kterou investuji do lidí" - cedulka na zdi Minutového manažera. Nejsem manažer, jsem podivín. Rád ale investuji čas a peníze do svého vzdělání; letos to bylo 9,41% mého čistého příjmu. Ano Více o lektorovi »

8vlaqmvpyzlrmz5-550h06ejkseahbb-5lp0hkvh7niqdyn-d-machalsky-naucmese-08-kopie.jpg
po domluvě, Ostrava (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Ahoj a vítám tě u dalšího z milionu kurzů Excelu nabízených na internetu i mimo něj.

V čem je tenhle jiný? Vedu ho já (mrkni na můj profil), není to přednáška strukturovaná od A do Z, ale společné hledání řešení k příkladům z praxe, u kterých se budeme hádat, brečet, smát se, možná někdo i zvýší hlas či dojde na nějakou facku... Malinko jsem si zapřeháněl, kurz bude prostě lehce interaktivnější.

Je zaměřen na práci s většími objemy dat, případně na zadání, která se často opakují (denně, týdně, měsíčně), jen pokaždé s jinými daty.

Cílem není naučit se předem zadaný výčet oblastí Excelu, ale společně něco vytvořit a vyřešit a spontánně se při tom naučit to, co zrovna potřebujeme. V praxi se určitě dotkneme většiny věcí, které při práci v Excelu využíváme, jen je zasadíme do kontextu našeho příkladu a zkusíme je použít co nejefektivněji.

Budeme umět strukturovat vlastní data, přehledně je naformátovat, pohybovat se v sešitu, filtrovat data, vyznat se ve vzorcích a určitě nás neminou kontingenční tabulky či složené vzorce.

Co umět nebudeme jsou makra a programování, nedotkneme se ani grafů a ani se nebudeme nimrat v prezentaci zpracovaných dat, jejich grafické úpravě. Jsou to věci užitečné, jen nebudou předmětem tohoto kurzu ;-)

Ideální účastník kurzu

Vzhledem k tomu, že teď nějakou chvíli budu dělat kurzy individuální, tak není nutný požadavek na nějakou úroveň a tempo přizpůsobím na míru. Budu rád když si před kurzem zavoláme nebo napíšeme a na naše setkání se sladíme (myšlenkově). Na druhou stranu je kurz zaměřen spíše na začátečníky, určitě za vás nevyřeším vaše firemní zadání ;-)

 

Co nás čeká?

2,5 - 3 hodiny zábavy s hodně daty

Rozcvičíme se

V klidu si objednáme, vyřešíme technické záležitosti a povíme si, co kdo umí a co nás zajímá.

Pobavíme se

Koho to bude zajímat, je možné filozoficky zahloubat o tom, co to data jsou a jak s nimi pracovat a proč vlastně (ne).

Příklad pro nás

Dohromady si sestavíme vlastní příklad pro sledování osobního rozpočtu. Je to můj patent, sám ho používám a funguje mi velice dobře i pro krátkodobé plánování (je pravda, že teď se mi malinko rozbil, když jsem si koupil vlasy a dostal se do mínusu, ale to se vám nestane!). Ten nám poslouží k tomu, abychom si ujasnili jak tvořit od nuly, na co myslet už od první chvíle a čemu se vyvarovat.

Příklad pro šéfovou

Šéfová mi na víkend zadala úkol, tak mi ho pomůžete vyřešit. Jedná se o příklad z průmyslové praxe, jehož základem jsou reálná data s několika tisíci řádky, reálné zadání a doufejme, že reálné řešení. Je potřeba zmínit, že ho potřebuju do pondělí mít hotový, takže neskončíme dřív, než bude hotov.

 

S sebou

Na výlet si do baťůžku přibalte Notebook , tatranku a fruko. Jinak bez myši to asi jde taky, ale budu se vám smát, tak si ji vemte a kdo není úplný pankáč, tak si vezme i nabíječku. Kdo nemá notebook nebo tatranku, tak mi dá vědět a já oboje zajistím.

 

Na závěr

Na závěr žerty stranou. Rozhodli jste se zaplatit si peníze a věnovat svůj čas něčemu, od čeho očekáváte, že se vám vrátí. Excel je v tomhle super, protože se s ním dá pracovat extrémně efektivně i bez použití maker, programování či složitých vzorců. Kurz z vás neudělá profíky hned, ale budete vědět, jaké jsou možnosti Excelu a jak na to, abyste se postupně zlepšovali.

 

Na závěr závěru malá rada, má zkušenost. Pokud děláte často i s menším množstvím dat, s menším počtem řádků a sloupců, u kterých si třeba říkáte, že využití vzorců nemá smysl a zadaný úkol je nejlepší udělat otrocky ručně, stejně hledejte způsob, jak by to šlo udělat co nejinteligentněji. Takhle se sami posunete dál, vzorce a strukturování dat procvičíte, budete je používat automaticky a každou další novou znalost zařadíte snadněji. V praxi se totiž v Excelu zlepšíte tím, že sami hledáte nové způsoby a přejímáte znalosti a zkušenosti ostatních lidí. Jo a tenhle způsob ale bolí, přemýšlení bolí.

 

Nebojte se mě na cokoliv zeptat a na viděnou na kurzu!

Doprovodné fotky

  • 57rawmn9z0txao6-nejlepsi-kurzy.jpg
  • 3p5y2qkppsxzpqi-image0.jpeg
  • 5v5h0s97xnhfmg3-hodne-dat-hodne-zabavy.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?