Emoce a Mindfulness - jak na emoce ve 3 krocích?

92b5nsvh1dfkvpu-snimek-obrazovky-2023-10-26-v-9-32-27.jpg

Tomáš Rygl

Mám za sebou více než 8 let přednášení a vedení kurzů na vysokých školách a ve firmách. Jsem také kouč s dvěmi ročními výcviky a stále se s nadšením vzdělávám v Více o lektorovi »

1z6owwz2a0rrtn9-tengyart-auepahzjt40-unsplash.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Povím vám 3 příběhy...

  1. Na ulici šel pán a držel kluka, co velmi hlasitě křičel. Pán mu několikrát důrazně řekl: Neřvi! A jestli ještě cekneš, dám ti důvod! Plus dodal… Podívej se, všichni lidi kolem se ti smějí… No… co že se ten kluk učí pro práci se svými emocemi? Potlačovat je, ignorovat je a ještě být sociálně zesměšněn?
  2. Druhý příklad je o holčičce, která se bojí jít do sklepa. Její maminka, která ji má moc ráda říká „neboj se“… Myslíte si, že se holčička přestane bát? Ta emoce, v tuto chvíli strach, je adekvátní. Někdo se bojí jít do sklepa, jiný kluzké vozovky, další zase šéfa a někdo úmrtí rodičů. Jak by asi reagovali, kdybychom jim řekli „neboj se“?
  3. A do třetice dítko které spadne a odře se. Reakce tatínka: „Hele, autíčko, sluníčko, ptáček … Hele, zmrzlina… hmm, ta je ale dobrá …“ A co když se kopneš do holeně táto a já na tebe budu dělat opičky a odvádět tvoji pozornost? Přestane tě to bolet?

Neděláme podobné věci‎ svým dětem a co hůř, neděláme je taky sobě??

V dnešní době velmi často přemýšlíme, avšak ne vždy je nám to ku prospěchu. Přibližně polovina našeho času je ztracena v minulosti nebo budoucnosti. Často přemýšlíme nad tím, co jsme udělali špatně a jak by se to dalo vylepšit, čeho se bojíme a vymýšlíme velmi mnoho katastrofických scénářů nebo jsme ztraceni v našich snech a touhách. „Dokonalý“‎ overthinking. Dalším aspektem je neustálý boj o naši pozornost - emaily, telefony, reklamy, péče o děti, pracovní povinnosti atd...

Zajímavé fakta, které by vás mohly překvapit:

  • Víte, že naše mysl tráví až 46,9 % času bloudivým přemýšlením o minulosti a budoucnosti? 🤯
  • Průměrná délka naší pozornosti klesá z 12 sekund na pouhých 8 sekund. 😱
  • Možná vás překvapí, že většinu našich rozhodnutí neprovádíme v racionálním režimu 🤔, ale jsme spíše řízeni emocemi. 😅

Všechny tyto faktory nás velmi často odvádějí od toho, co se děje v nás, okolo nás a je pro nás důležité. V důsledku toho se cítíme vyčerpaní, stresovaní a často své emoce ani nechápeme. Nebo co je ještě horší, můžeme být tak zahlceni, že emoce nad námi získávají nevědomou kontrolu. 

Na tomto webináři budu sdílet to, co jsem se v posledních letech naučil, trénoval a aplikoval na sobě v oblasti emocí, všímavosti a psychologie. Obsah webináře je postaven na práci významných psychologů a psychoterapeutů.

Těšte se zejména na cvičení zaměřená na všímavost (zahrnující smyslovou pozornost, zklidňující dech, koncentraci a soustředění) a na odhalení potenciálu skrytých poselství našich emocí. Naučíte se lépe regulovat své emoce a efektivněji zvládat stres a napětí, což povede ke zvyšování vaší psychické odolnosti.

Mám za sebou více než 8 let přednášení a vedení kurzů na vysokých školách a ve firmách. Jsem také kouč s dvěmi ročními výcviky a stále se s nadšením vzdělávám v oblasti psychologie a psychoterapie. Navíc jsem absolvoval tři 8týdenní tréninky v oblasti mindfulness.

Těším se na vaši účast a s radostí budu sdílet to, co miluji a co mi přináší výsledky. Zjistíte, že je skutečně možné hlouběji porozumět svým emocím a vytvořit si s nimi harmonický vztah, který vám bude prospěšný po celý život. ❤️

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.