Chceme stavět dům aneb cesta k novému bydlení

4763740-foto5.jpg

Hana Klapalová

Ing.arch. Hana Klapalová Architektka s několikaletou praxí v architektonické kanceláři v ČR i v zahraničí. Působí také na katedře architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze - jako odborný asistent vyučuje ateliérovou Více o lektorovi »

7275520-obr-kurz.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

"Budeme stavět..." Také u Vás padlo toto rozhodnutí? Seznamte se s celým procesem, který Vás čeká. Budete tak lépe připraveni na důležitá rozhodnutí, úřednické postupy i výdej Vašich finančních prostředků ještě před samotným zahájením stavby. Dozvíte se, jak vybrat správný pozemek či jak jej efektivně využít, co Vás čeká, když práci svěříte architektovi nebo si vyberete dům v katalogu a co všechno je potřeba vyřídit před zahájením samotné stavby i po jejím dokončení.

Během kurzu projdeme následující body:

  • pár slov úvodem /o mne, cíl kurzu/,
  • pozemek /výběr, plocha, orientace, zasíťování, územní plán a regulativy, na co si dát pozor/,
  • architekt nebo katalog? /výhody a nevýhody/,
  • potřebná projektová dokumentace /stupně projektu, obvyklé ceny, lhůty zpracování/,
  • postupy a lhůty při jednání s úřady /potřebná stanoviska, územní rozhodnutí či souhlas, stavební povolení či ohlášení stavby/,
  • výběr stavební firmy,
  • pár slov k realizaci stavby a kolaudace,
  • závěr a prostor pro Vaše dotazy.

Kurz je zaměřen na skupinu lidí, kteří uvažují nebo se již rozhodli pro stavbu rodinného domu a chtějí vědět, jaké jsou standardní postupy, jak dlouho přípravy před stavbou trvají, na co si dát pozor a co očekávat.

Náplň kurzu vychází z osobních zkušeností lektorky z práce s klienty při přípravách a realizacích rodinných domů. Cílem je, aby účastníci porozuměli procesu, který je čeká, neztráceli cenný čas a uměli udělat důležitá rozhodnutí, která jsou mnohdy na celý život.

Uvedená cena kurzu je za osobu či pár - můžete tedy s sebou vzít manžela, přítelkyni či tchána - prostě kohokoliv, koho se Váš záměr také týká.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?