Anatomie hodnot: 7 základních přesvědčení, která Tě drží v šachu

94jjprtykcs-michaela-freeman-profile-headshot.jpg

Michaela Freeman

SVĚTLO. KREATIVITA. TRANSFORMACE. Tyto tři hodnoty propojují všechny mé zdánlivě nesourodé projekty od podnikatelských, uměleckých, charitativních po vzdělávací. Miluji vše, co dělám a už roky to ráda předávám dál. Našla Více o lektorovi »

4aufzbwzjwy-presvedceni.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

O TOMTO VEČERU: 7 ZÁKLADNÍCH PŘESVĚDČENÍ

Dobrá zpráva - nemusíš žít pod diktaturou „vnitřního cenzora,“ který Ti tvrdí, že věci nejdou a že na to nemáš.

Cenzor je ten hlásek našeptávající, že tohle nemůžeš, nezvládneš, že se ztrapníš, že Tě nikdo nemá rád, že nejsi dost atraktivní, že nemáš dost peněz, potřebné vzdělání… mám pokračovat? Takových negativních výroků jsou snad stovky. Jako bychom nikdy v ničem nebyli "dost." V rámci projektu Anatomie hodnot se nám je překvapivě podařilo zredukovat na sedm základních.

Určují Ti život. Podrývají Ti sebevědomí. A hlavně jsou obvykle zcela nepravdivé. Proces utišení vnitřního cenzora může nějakou dobu trvat, ale prvním nezbytným krokem je identifikovat negativní přesvědčení a najít jejich společný zdroj.

Už samotné „odhalení“ zdroje nebo pojmenování negativních pocitů může spustit samoléčebný proces. Náš vnitřní ďáblík je vynesen na světlo a stojí před námi prozrazený a bezmocný. Možná hned nezmizí, ale minimálně víme, s kým máme tu čest a že se ho vlastně tolik bát nemusíme. Dalším krokem je pak najít odpovídající „protilátky“ v podobě pozitivních přesvědčení, které nám pomohou se přeprogramovat a žít naplno.

O PROGRAMU:

  • Jednotlivé lekce z "ochutnávkové" série Anatomie hodnot jsou samostatné a není potřeba jimi procházet v konkrétním pořadí.
  • Není zde prostor na vysvětlení celého systému, ani hloubkovou definici vlastních hodnot. Budu se snažit vše maximálně redukovat na dané téma a specifické využití.
  • Ochutnávkové večery kombinují interaktivní činnosti s teoretickou lekcí.
  • Připrav se na sdílení v kruhu, protože tak můžeme dané principy prakticky aplikovat na Tvůj konkrétní případ.
  • Večerní sezení je tříhodinové, abychom mohli jít do hloubky. Podle potřeb si uděláme přestávky.
  • V ceně kurzu jsou i tištěné materiály.
  • S sebou nepotřebuješ nic kromě dobré nálady a otevřené mysli.
  • K dispozici je nealko a malé občerstvení. Večeři musíš zvládnout před kurzem nebo po něm, případně můžeme ohřát, co si doneseš. Není záhodno filozofovat na prázdný žaludek :-)

CO JE ANATOMIE HODNOT:

Anatomie hodnot je moderní metodologií mapující více než 800 běžných principů a kvalit, kterých si jako lidé vážíme, za které bojujeme a které učíme své děti. Její důkladná hierarchická struktura (matrix) jednotlivé položky dělí podle sedmivrstevného opakujícího se vzorce od těch nejdůležitějších (transcendentální hodnoty) po jemné nuance. Snažili jsme se rozšifrovat naši psychiku bez ohledu na náboženský, kulturní nebo etnický podtext a soustředit se na společnou lidskou podstatu.

Systém Anatomie hodnot vyvíjí od roku 2017 mezinárodní tým v angličtině a to včetně softwaru, publikací a řady nástrojů pro užití ve vzdělávání, terapeutické praxi, firemním rozvoji, HR, marketingu, PR a dalších oblastech. Aktuálně pracujeme na „osobnostním testu“ pro určení konkrétních osobních hodnot. Jeho výsledkem je nalezení zdroje své síly, získání až překvapivé sebejistoty, rychlejšího rozhodování a jasného životního nasměrování. Než bude upečeno, chceme se podělit o mechanismy a témata, která z Anatomie hodnot sekundárně vzešla a už teď Ti mohou pomoci v denním životě.

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ:

Pro všechny. Opravdu. O osobních hodnotách se dnes mluví prakticky jen v politice a reklamě. Výuka etiky ve školách je mizivá, většina národa do kostela nechodí a rodinné hodnoty se obvykle předávají odkoukáním (nikoli vědomě a záměrně). Běžný dospělý patrně o tomto tématu vlastně nikdy nic moc užitečného neslyšel, což je průšvih. Hodnoty totiž ovlivňují každé Tvoje rozhodnutí.

Pokud jsou zcela náhodou Tvým oblíbeným tématem (učitelé, léčitelé, terapeuti, koučové, marketingoví a PR specialisté…), bude Tě bavit nová hierarchie a úhel pohledu.

Pozvi také partnera/partnerku nebo přátele, abyste si pak mohli o těchto tématech mnohem snadněji povídat.

O TVORBĚ ANATOMIE HODNOT:

Již od roku 1997 jsem na volné noze a pohybuji se na pomezí businessu, tvůrčí činnosti, terapie a vzdělávání. Umím je propojovat a mít hlavu v oblacích, ale nohy na zemi. V Anatomii hodnot se toho propojilo asi nejvíc - zkušenosti s psaním, překlady, web designem, grafickým designem, osobnostním rozvojem, znalosti tradičních i alternativních terapií, práce se zvířaty a jejich symbolikou, téměř 30 let mystické praxe, i vzdělávání ostatních (vytváření metodiky, vedení kurzů a workshopů). Potřeba byla i notná dávka kreativity, důkladná znalost angličtiny a práce multikulturním týmu, kde hledáme společný jazyk – doslova. Asi jsem se pro tenhle projekt prostě narodila.

CO TEĎ:

Anatomie hodnot si prošla celou řadou testů a vůbec nejvíc mne překvapila reakce ze strany léčitelů a terapeutů, kteří byli ihned schopni matrix použít se svými klienty a ukázat jim zdroje jejich problémů. Moc mne baví předávat tyto znalosti dál a vidět, jak lidem pomáhají. Budu moc ráda, když pomůže i Tobě, ještě než dojde ke spuštění všech nástrojů. Ráda Tě uvítám u nás doma, v prostoru, kde tento projekt a vzájemný dialog vznikl. Přijď a přiveď přátele :-)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?