3g8i4sr6toi-6a552a6b-0132-4d68-a56b-ce70d496b68a.jpeg

Klára Keharová

Na Naučmese od 6. 8. 2017, vedl/a kurzy pro 13 účastníků.

Jsem psycholog, kreativní nadšenec a "vizualizátor". Kreslím téměř vše, vždy a všude. Kreslené, vizuální poznámky jsou pro mě způsob, jak pro sebe zaznamenat zajímavé a klíčové myšlenky. S obrázky pracuji také jako lektor a facilitátor, v rámci přípravy i realizace, a to prostě proto, že vím, jak dobře to funguje a jaké to má výhody - zapamatování a rychlejší pochopení informací, lehčí orientace v tom, co bylo řečeno a v neposlední řadě zapojení a zvýšení energie účastníků akce.

S velkým nadšením a zároveň pokorou svoje zkušenosti přenáším i do větších formátů. Můžeme se tak potkat také na konferencích a firemních akcích, kde kreslím a zaznamenávám klíčová sdělení (grafický záznam) a nebo vedu proces komunikace prostřednictvím symbolů a obrázků (vizuální facilitace). 

Z vlastní zkušenosti vím, že kreslení je nejen skvělý nástroj a prostředek, jak "přemýšlet na papíře", ale hlavně to, že nejdůležitější je proces a opravdu nezáleží na tom, jak vypadá výsledek. Já sama jsem jasným důkazem toho, že když vás to baví, tak nevědomky trénujete svalovou paměť a výsledky vypadají čím dál tím lépe. Proto si moc přeji lidi inspirovat k tomu, aby vizualizaci používali ve svém běžném životě a nenechali se odradit pochybnostmi či vysokými nároky. 

Klára

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.