6pefytvp190-nad-brnem-trun-orez-2.jpg

Jana Šálková

Na Naučmese od 26. 4. 2017, vedl/a kurzy pro 8 účastníků. Navštívil/a 4 kurzy.

Ve svém životě mám dvě velké vášně, a to pohyb a interakci s lidmi.

Obě dvě se mi nejdříve podařilo nalézt v AcroYoze, které se věnuji od podzimu 2014 a která zásadním způsobem změnila mé vnímání obou těchto věcí. Je pro mě svobodou, naprostou volností a hravostí, způsobem, jak komunikovat s druhými mimo verbální rovinu, jak se s nimi dostat hlouběji. Je pro mě způsobem, jak vědomě vnímat a používat své tělo, jak mu rozumět a ovládat každou jeho část. Činností, kde nejsme protivníci, ale spolupracujeme k dosažení společného cíle. Aktivitou, kde se dotyk jako takový stává přirozenou součástí lidské interakce a ne jen záležitostí určenou pro intimní vztah dvou lidí.

Tato poznání předávám dál na lekcích AcroYogy a párové akrobacie s mými partnery pod jménem Joyful AcroYoga. Spojení akrobacie, důvěry a rovnováhy přinášíme i v dechberoucích vystoupeních párové akrobacie Aurora Acro Dance.

Cesta AcroYogy pro mě byla podnětem k mnoha dalším životním posunům, především k přehodnocování společenských konvencí a zvyků; to, jakým způsobem nahlížíme na fyzický kontakt, vzájemné duševní souznění a mezilidské vztahy. Proto se od podzimu 2018 realizuji v iniciativě Brnopoly, která spojuje lidi sympatizující nebo žijící v polyamorii, etické a konsenzuální formě nemonogamního způsobu života. V rámci ní pořádáme pravidelná povídací setkání v čajovně (3. neděli v měsíci od 18 hodin) nebo připravujeme první česko-slovenský polyamory festival Polyfest, na kterém vítáme všechny duše otevřené vlastnímu rozvoji a netradičnímu uvažování o mezilidských vztazích.

Pokud máte pocit, že byste si se mnou měli co říct, zkuste mi třeba napsat. Miluju sdílení životních zkušeností, filozofování o smyslu života a inspiraci příběhy druhých lidí. Miluju přírodu, stromy, květiny, slunce. A pokud se tyhle věci sejdou na jednom místě, cítím se s nimi všemi propojená; tam, kde zrovna mám být.

Jana

Navštívené kurzy (4):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?