81jxn699v597wbi-jana-3sl.jpeg

Jana Bartková

Na Naučmese od 2. 5. 2017, vedl/a kurzy pro 42 účastníků.

Motto: „Ať se děje cokoliv, nezapomínejte dýchat,“

Svým klientům nabízím body-psychoterapii a pořádám semináře bioenergetického cvičení. Jednou z technik, které využívám jsou biodynamické masáže s hluboce relaxačním účinkem. Vnímám tělo jako místo uložení životního příběhu. Ztrátu kontaktu s informací uloženou v těle považuji za jeden z hlavních zdrojů psychických i somatických potíží. Uzdravení a uzdravování se je přitom přirozená schopnost našeho organismu, se kterou jsme se narodili a již je potřeba rozvíjet a pečovat o ní. V našem těle je řada zapomenutých vzpomínek a biodynamika a bioenergetika nám pomáhá se k nim dostat.

Prací s tělem se zabývám od roku 2005, kurzy vedu od roku 2008. 

Své vzdělávání jsem započala v rámci seberozvojových kurzů – především jsem zakotvila u holotropního dýchání a meditací vipassana. Teoretické vzdělání jsem začala na Pražské psychoterapeutické fakultě. Absolvovala jsem body - psychoterapeutický výcvik – biodynamické psychoterapie a vystudovala jsem jednooborovou psychologii v Olomouci.

Během seberozvoje jsem si kladla otázku, zda je možné dosáhnout uvolnění, úlevy a plnosti žití i tak, abych nemusela v paměti pátrat po bolestivých vzpomínkách a traumatizujících událostech. A tak mě zaujala práce s tělem. Především kombinace metod biodynamické psychoterapie, doplněné vegetoterapií, focusingem a biodynamickými masážemi. Tyto metody nabízí uvolnění vnitřního napětí, přestože si již nepamatujeme konkrétní událost, která nám ho navodila.

Jana

Již uskutečněné kurzy:

Zobrazit další uskutečněné kurzy

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.