5s2gopzw1p66pgm-95xx9wwr3y6h11q-picture.jpg

Filip Kzk

Na Naučmese od 7. 10. 2019, vedl/a kurzy pro 30 účastníků. Navštívil/a 4 kurzy.

Jmenuji se Filip a jsem seberozvojový lektor, facilitátor, začínající kouč, farmaceut, milovník přírody, pohybu a hlavně člověk - lidská bytost.

Již dlouhou dobu mě fascinuje člověk jako taký – začalo to lidským tělem a procesy, které se v něm odehrávají ve všech rovinách - od té buněčné (profesně jsem vystudovaný farmaceut), až po emoční a rozumovou. A zde jsem se tak nějak na delší dobu zastavil. Zajímá mě, jak funguje mozek, naše psychika, duše, emoce, interakce s druhými. A jak je to všechno propojené a zapadá to do sebe. Jaký je život a člověk krásně komplexní a zároveň křehký.

Intenzivně se věnuji seberozvoji po všech stránkách.

Druhým pomáhám objevovat a poznávat sebe samých, stávat se lepšími lidmi; lepšími verzemi samých sebe.

Věřím v dobro a v silu lidí. Každý však musí začít sám od sebe, aby toto dobro objevil a viděl ho i v jiných. Věřím, že každý dokáže na sobě pracovat a dokáže změnit svůj život a ovlivnit život lidí ve svém okolí k lepšímu. Důležité je však chtít.

Potřebné je čelit sám sobě, vyjít z komfortní zóny, přijímat své strachy, nedostatky, obavy. Identifikovat své zažité vzorce chování, návyky a snažit se jich měnit. A nevzdávat se, když se mi to nebude dařit.

Není to lehké. A v tom je moje poslání. Pomáhat vám najít sílu, odvahu. Vytrvat.

Organizuji workshopy a seberozvojové kurzy se zaměřením na měkké dovednosti (soft-skills) pro širokou veřejnost v Brně a okolí pod vlastní značkou Zapni. Dále pořádám pod Institutem celoživotného vzdělávání Farmaceutické Fakulty Masarykové Univerzity v Brně podobné kurzy pro naše zaměstnance, studenty, ale i odbornou i laickou veřejnost.

Ve spolupráci s Evropskou akademii inovací pod rumunskou organizací Dare 2 Succeed. jsem pořádal i týdenní soft-skillové kurzy pro zaměstnance univerzit z celé Evropy.

Kurzy vedu ve slovenštině a angličtině.

Témata, kterým se nejvíce věnuji jsou vzorce chování, sebeláska, důvěra, komunikace a koučink. Miluji pohyb, takže moje workshopy často propojuju s pohybovými, tanečními a divadelními aktivitami a pokud je to možné konají se v přírodě, například ve formě koučovacích procházek (moje srdcovka! <3).

Pracuji se skupinami i individuálně.

Díky mému vzdělání (farmacie) se také věnuji výzkumu psychedelických látek, jejich propojení se seberozvojovými tématy a působení na naši mysl. Více info na https://www.psychedelickyvyzkum.cz/.

Rovněž momentálně studuji doktorské studium, kde se snažím propojit svět soft-skills a výuku studentů farmacie.

Filip

Již uskutečněné kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.