9welj1m45wc-00-naucmese-final.jpg

Eliška Sýkorová

Na Naučmese od 11. 6. 2012, vedl/a kurzy pro 19 účastníků. Navštívil/a 8 kurzů.

Baví mě celoživotní vzdělávání, ale nejsem pro tradiční školství. Věřím ve vnitřní motivaci a touhu poznávat, která je v každém z nás. Vím, že je v každém dítěti a na nás dospělých je dělat vše pro to, aby ten plamen nezhasl. 

Montessori pedagogiku jsem blíže poznala během těhotenství a začala jsem ji uplatňovat u nás doma. To mě dovedlo až k absolvování AMI Montessori výcviku v l´Institut de Formation Maria Montessori (Švýcarsko), díky němuž jsem se stala AMI Montessori průvodcem pro děti od 3 do 6 let, a poté rovněž AMI Montessori asistentkou pro děti od narození do 3 let. 

Splnila jsem si sen a začátkem roku 2020 jsem v Clermont-Ferrand (Francie) otevřela Montessori with Love, kde pořádám Montessori dílničky pro děti od 16 měsíců do 7 let, a školení pro dospělé. 

Absolvovala jsem některé zajímavé workshopy/konference/kurzy:

  • Kurz Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly (Faber/Mazlish)
  • Pedagogies nouvelles et vie quotidienne (Annecy, 2016) - 2denní workshop zabývající se různými alternativními vzdělávacími přístupy - Freinet, Steiner, Montessori, Decroly, ad.
  • Introduction à la communication bienveillante (Annecy, 2017) - 2denní workshop o respektující komunikaci porovnávající různé přístupy, např. Gordon, Faber & Mazlish, Marshall Rosenberg.
  • The first 6 weeks in the Children´s House - Karen Pearce - jak pracovat s dětmi v  montessori školce v prvních týdnech školního roku (Lausanne, 2018).
  • Beautiful Childhood s Eloise Rickman (jak aplikovat různé alternativní vzdělávací směry v domácím prostředí)
  • Kurzy s AMI Montessori průvodcem Simone Davies
  • 2020 Montessori Homeschool Summit

Zajímá mě nejen Montessori, ale i další aktivní vzdělávací směry, např. Reggio, skandinávský model, unschooling, demokratické školy. 

A co ještě?...Ve spolupráci s francouzskými kiny pomáhám šíření filmů či dokumentů z oblasti vzdělávání, např. Ecole en vie, Le maître est l´enfant. Oslovuje mě minimalismus a zero waste, zbožňuji přírodu a procházky s mým psem, miluji Českou republiku a také můj druhý domov, Francii. K okamžitému štěstí mi stačí sýr a oříšky :), svůj život si nedokáži představit bez knih, mých kamarádů do deště a rodiny. Největší životní motivací a štěstím je pro mě má 6letá dcerka Amy...od září 2020 si užíváme homeschooling.

Eliška

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.