Eliška Sýkorová

Eliška Sýkorová

Na Naučmese od 11.6.2012. Navštívil/a 2 kurzy.

Miluji citáty, ten následující je mým oblíbeným: “It takes courage to live the life you want”....snažím se nestát na jednom místě, neustále se učím, jsem pozorovatelka, která někdy až příliš analyzuje, ale vždycky dám na svůj vnitřní instinkt, chyby považuji za přítele. Mám ráda inspirativní lidi a smysluplné projekty. Jak říkal rakouský psycholog Alfred W. Adler všichni jedinci mají dvě základní potřeby: někam patřit a cítit se potřebnými. I já ráda sdílím a předávám své zkušenosti a znalosti; jako dobrovolník podporuji projekty zaměřené na vzdělávání dívek a na práva dětí. 

Baví mě celoživotní vzdělávání, ale nejsem pro tradiční školství. Věřím ve vnitřní motivaci a touhu poznávat, která je v každém z nás. Vím, že je v každém dítěti a na nás dospělých je dělat vše pro to, aby ten plamen nezhasl. Aby dětská zvídavost a elán přetrvaly a rozvinulo se kritické myšlení, které je tak důležité v dnešní době nepřeberného množství informací. 

Od roku 2014, kdy jsem se začala více zajímat o to, jak podporovat přirozený vývoj dětí a respektovat je v činech i v komunikaci, jsem absolvovala řadu workshopů, konferencí i zajímavých setkání, namátkou:

Pedagogies nouvelles et vie quotidienne (Annecy, 2016) - 2denní workshop zabývající se různými alternativními vzdělávacími přístupy - Freinet, Steiner, Montessori, Decroly, ad.
Introduction à la communication bienveillante (Annecy, 2017) - 2denní workshop o respektující komunikaci porovnávající různé přístupy, např. Gordon, Faber & Mazlich, Marshall Rosenberg.
Osobní setkání s rodiči unschoolerů s cílem získat relevantní informace o tomto životním stylu (Francie v průběhu roku 2017).

Absolvovala jsem také několik on-line kurzů/webinářů z oblasti Montessori pedagogiky, např. Dokážeš to sám - on-line kurz pro rodiče dětí ve věku 0-3 let, kteří začínají s Montessori.

Od června 2017 studuji v l´Institut de Formation Maria Montessori v Ženevě AMI kurz Montessori průvodce pro děti ve věku 3-6 let.

Ve spolupráci s francouzskými kiny pomáhám šíření filmů či dokumentů z oblasti vzdělávání, např. Ecole en vie, Le maître est l´enfant.

Jsem členkou Association Montessori Internationale.

Ačkoliv v současnosti studuji Montessori pedagogiku, neuzavřela jsem se jiným aktivním vzdělávacím směrům, zajímavý je například přístup Célestin Freinet, miluji ideu unschoolingu….ale o tom více na některém z mých seminářů.

A co ještě? .... Oslovuje mě minimalismus a zero waste, zbožňuji přírodu a procházky s mým psem, miluji Českou republiku a také můj druhý domov, Francii. K okamžitému štěstí mi stačí sýr a oříšky :), svůj život si nedokáži představit bez knih, mých kamarádů do deště a rodiny. Největší životní motivací a štěstím je pro mě má 3letá dcerka Amy.

Eliška

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.