9welj1m45wc-00-naucmese-final.jpg

Eliška Sýkorová

Na Naučmese od 11. 6. 2012, vedl/a kurzy pro 17 účastníků. Navštívil/a 6 kurzů.

Baví mě celoživotní vzdělávání, ale nejsem pro tradiční školství. Věřím ve vnitřní motivaci a touhu poznávat, která je v každém z nás. Vím, že je v každém dítěti a na nás dospělých je dělat vše pro to, aby ten plamen nezhasl. Aby dětská zvídavost a elán přetrvaly a rozvinulo se kritické myšlení, které je tak důležité v dnešní době nepřeberného množství informací. 

V roce 2018 jsem ve Švýcarsku dokončila dlouhodobé studium Montessori pedagogiky v l´Institut de Formation Maria Montessori (Ženeva). Jsem držitelkou diplomu Association Montessori Internationale (AMI) Montessori průvodce pro děti ve věku 2,5 - 6 let.

Od roku 2014, kdy jsem se začala více zajímat o to, jak podporovat přirozený vývoj dětí a respektovat je v činech i v komunikaci, jsem absolvovala řadu workshopů, konferencí i zajímavých setkání, namátkou:

  • Kurz Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly (Faber/Mazlish)
  • Pedagogies nouvelles et vie quotidienne (Annecy, 2016) - 2denní workshop zabývající se různými alternativními vzdělávacími přístupy - Freinet, Steiner, Montessori, Decroly, ad.
  • Introduction à la communication bienveillante (Annecy, 2017) - 2denní workshop o respektující komunikaci porovnávající různé přístupy, např. Gordon, Faber & Mazlish, Marshall Rosenberg.
  • Osobní setkání s rodiči unschoolerů s cílem získat relevantní informace o tomto životním stylu (Francie od roku 2017).
  • The first 6 weeks in the Children´s House - Karen Pearce - jak pracovat s dětmi v  montessori školce v prvních týdnech školního roku (Lausanne, 2018).

Absolvovala jsem také několik on-line kurzů/webinářů, např. Dokážeš to sám - on-line kurz pro rodiče dětí ve věku 0-3 let, kteří začínají s Montessori; on-line kurz s Eloise Rickman zabývající se různými alternativními vzdělávacími směry a jejich aplikací v domácím prostředí.

Jsem členkou Association Montessori Internationale.

V současnosti žiji v Clermont-Ferrand ve Francii, kde pořádám semináře zaměřené na Montessori v domácím prostředí či Respektující komunikaci. Pomáhám rodičům upravit domácí prostředí tak, aby vyhovovalo přirozeným vývojovým potřebám jejich dětí. Na únor 2020 připravuji otevření Montessori dílniček pro děti mladší 6 let. 

Zajímá mě nejen Montessori, ale i další aktivní vzdělávací směry, např. Reggio, skandinávský model, unschooling, demokratické školy. 

A co ještě?...Ve spolupráci s francouzskými kiny pomáhám šíření filmů či dokumentů z oblasti vzdělávání, např. Ecole en vie, Le maître est l´enfant. Oslovuje mě minimalismus a zero waste, zbožňuji přírodu a procházky s mým psem, miluji Českou republiku a také můj druhý domov, Francii. K okamžitému štěstí mi stačí sýr a oříšky :), svůj život si nedokáži představit bez knih, mých kamarádů do deště a rodiny. Největší životní motivací a štěstím je pro mě má 5letá dcerka Amy.

Eliška

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?