7400p6pfdj08lpm-muj-portet.jpeg

Dominika Benešová

Na Naučmese od 26. 1. 2019, vedl/a kurzy pro 24 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Jako lékařka beru lidské tělo a jeho procesy věcně. Nedělá mi problém mluvit otevřeně o sexualitě a o intimních vztazích. Jako žena, věčně hledající lásku a spokojenost ve vztahu, beru v potaz i duševní a společenskou dimenzi naší existence a zkoumám, jak ovlivňují naše vlastní prožívání a uspokojení v milostném životě.

Poslední dobou se zabývám výukou sexuální výchovy na 2.stupni základní školy. Práce s dospívajícími mne velmi baví a uspokojuje. Krom toho je zjevné, že v této oblasti mají žáci po objektivních informacích a po přístupu k sexualitě bez vytáček velký hlad.

Webináře na téma SEX JE UMĚNÍ jsem se rozhodla otevřít poté, co se mne moji přátelé vyptávali na zkušenosti s výukou sexuální výchovy na ZŠ a byli překvapeni, s jakou otevřeností k těm tématům přistupuji. Někdo z nich pak přišel s nápadem, že bych své zkušenosti mohla sdílet i s dospělými. A tak jsem tu se svou nabídkou pro všechny, kdo si chtějí svůj intimní život více a lépe užívat.

Na vlastní kůži jsem zažila různě intenzivní intimní vztahy, kde se role sexu pohybovala v rozpětí od sex jako absolutní základ a jediný smysl vztahu přes prostředek reprodukce až po sex jako naplnění tělesné a duševní potřeby.

Přes 18 let už žiju ve spokojeném a velmi funkčním manželství a postupně sleduju, jak se náš vztah proměňuje na všech možných úrovních - a to nepochybně k lepšímu. Do těch úrovní zahrnuji pochopitelně také intimní život, který v našem případě musí překonávat jednu netypickou výzvu, a sice nezanedbatelný věkový rozdíl 17 let. Mám díky tomu zkušenosti jak ze vztahu s mužem podstatně starším, tak se svými vrstevníky ze začátků svého milostného života.Dominika

Již uskutečněné kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.