6tvul8lqtwi-tomas-urban-11.jpg

Tomáš Urban

Na Naučmese od 17. 4. 2019.

"Dám Ti něco nového?"
->
"Nedám. Ale zahřeju to, co se v Tobě skrývá - aby to vystoupilo na povrch a Ty sis vystačil s tím, co už dávno máš..."

...

"A co když tam nic nemáš?"
->
"Kdybys tam nic neměl, tak bys nežil a nemohl číst tyto řádky - svět Tě potřebuje takového, jaký jsi... stačí, aby ses začal rozdávat..."

...

"A co když v sobě ukrýváš něco ošklivého?"
->
"Tak z toho opucuju sedlý prach a opláchnu nalepené bláto - a naleštím to, abys pochopil, co zářivého pod nánosy zapomenuto bylo. Hele, já tady nejsem od toho, abych Tě peskoval kvůli svým nenaplněným očekáváním. Já na Tebe nemíním svalovat pocit vlastního neúspěchu. Ostatně, já nejsem Tvá frustrovaná učitelka ze základní školy. Věřím v Tebe, chápeš?"

... ...

"A jaktože v Tebe věřím?"
->
"Protože jsem uvěřil v sebe. Abych sebe zachránil... a Ty jsi moje zrcadlo. I když chápu, že tyhle zenový řeči ještě nikoho nespasily. :-) No, ale mám Tě rád. Protože mám rád sebe."

...


"No dobře, ale co mě opravňuje k tomu se postavit před lidi a dělat s nimi takovýhle experimenty?"
->
"Nic mě neopravňuje... Ale dovolil jsem si to. A zodpovídám si to před vlastním svědomím."

...

"A jak dlouho to už dělám?"
->
"No. Už přes dvacet let pro sebe. Přes patnáct let pro své přátele. Přes deset let pro svou manželku a našich společných šest dětí. A přes pět let pro své klienty v soukromé terapeutické praxi."

...

"A baví mě to pořád?"
->
"Čím déle to dělám, tím více mě to baví. Je to moje vášeň. A přináší mi to zároveň klid. No prostě láska v mém originálním vyjádření."

...

"A z jakých knih nebo certifikátů čerpám?"
->
"Z žádných... Nečtu žádnou duchovní ani psychologickou literaturu. Nemám certifikáty. Jsem samouk. Zachoval jsem si selský rozum a jednoduchý pohled na věc."

...

"Potom jsem to měl možná v dětství a dospívání snazší než Ty... a co když Ty jsi mnohem náročnější případ a já si s Tebou neporadím?"
->
"Víš... sám jsem si prošel velmi traumatizujícími zážitky (takovým osobním peklem) a byl jsem extrémně těžký případ. Byl jsem po stránce psychické, zdravotní i co se vztahů týče, tak v brindě... že si se mnou nevěděli rady ani rodiče, ani lékaři, ani psychologové, ani léčitelé, ani kartáři - a tak jsem se nakonec rozhodl, že si musím pomoci sám. A podařilo se. Teď je mi rozhodně lépe. ... Možná si s Tebou neporadím. Ale pokusím se. A pravděpodobně se Tvých traumat nezaleknu, neboť jsem se nezalekl těch svých."


Tak jo. Člověče. Dost bylo psaní - pojďme se setkat.

 

Tomáš

Kurzy na seznamu přání:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?