1spk4ir05rq-fb-img-1560189470389.jpg

Tereza Starostová

Na Naučmese od 24. 9. 2014, vedl/a kurzy pro 6 účastníků.

Nejsem digitální nomád. Nemám blog ani profi Instagram a nesnáším koriandr. 
Trochu blbá kombinace do dnešního cestovatelského světa.

Vždycky jsem milovala cestování a jezdila kam to šlo a na jak dlouho to šlo. Během studia, pak klasicky v rámci dovolených v práci. 
Pracovala jsem pár let v kanceláři a rok co rok plánovala a šetřila na dovolenou tak, abych mohla vyjet alespoň na 2-4 týdny. A vždycky mi přišlo absurdní, že 50% z výdajů sežere letenka, ikdyž akční.
Navíc mi docházelo, jak moc bych si chtěla zkusit ten luxus, nebýt omezená časem. 
To se ale těžko dělá, když je vždycky nějaké to ALE. Škola, práce, povýšení, práce partnera, rodina atd atd.

Ale přece se mi to s odřenýma ušima podařilo a navíc jsem jela sama! Já, magnet na tragédie a úrazy na cestách! Sice teda nadvakrát a vůbec ne s ideálním průběhem, ale tak co. Historie se neptá jak :D

Vůbec to nebylo lehký a stokrát jsem si říkala, že to bylo fakt debilní rozhodnutí a chtěla se vrátit. Ale zas čím kostrbatější cesta, tím víc zkušeností :) 

A proto se o to chci podělit, zkonzultovat a třeba i poradit tak, abyste se mohli vyvarovat podobných přešlapů, jakými jsem si prošla já nebo další cestovatelé, co průběžně potkávám a zpovídám.

Za posledních pár let jsem navštívila kolem 40 zemí v Asii, střední, jižní, severní Americe a Africe. Ve většině jsem pobyla cca měsíc. Mám zkušenosti s Work & Travel, Working Holiday, Couchsurfingem, dobrovolničením, prací v zahraničí i náhodným (rozuměj neoficiálním) pobytem a prací u místních.
Vietnam jsem projela celý sama na motorce, aniž bych předtím někdy řídila manuál; probádala zcela bezpečně kus Amazonie bez těch šíleně drahých turistických zájezdů, které jsou běžně brané jako ta jediná možnost; v destinacích jako Hawaii nebo Japonsko jsem neutratila o moc víc než za měsíc v levné Asii... 

Nikdy jsem neměla ambice psát blog, přednášet nebo napsat knihu. Přišlo mi, že takových lidí, navíc nadanějších, je víc než dost. 
Vždycky jsem ale pomáhala s plány na cesty ostatním. Většinou za lahev vína :D Občas mi pak někdo napíše/zavolá na doporučení a chce poradit, zkonzultovat a prostě probrat něco kolem plánované cesty. 
A něco takového mě hrozně baví.

Je na čase se posunout od lahví vína dál :) 
Proto kurz na Naučmese. 
A taky proto, že cítím, že spousta cestovatelských přednášek a kurzů se točí kolem podobných témat jako je motivace, co si zabalit, jak na víza apod.

Ale zapomíná se na negativa (nojo, nikdo nechce mluvit o špatných věcech) a tu další přípravu, jako tu psychickou.

Že třeba ten často zmiňovaný "výstup z komfortní zony" není jenom o tom pozitivním osobní rozvoji.

O tom všem to bude. Individuálně nebo v malé skupince, protože každý to má jinak a potřebuje se zaměřit na něco trochu jiného.

Budu se těšit ;)

Terka

Tereza

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?