1bgyjuvvf2k-moje-foto-li-skype-2016.jpg

Petr Klymec

Na Naučmese od 12. 3. 2015, vedl/a kurzy pro 35 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Podnikatel. Mentor. Cestovatel. Fotograf. Autor cestopisných článků. Latinoamerica & adventure addict :) 

 

Cestování je hnací silou mého života. Cestování otevírá obzory a boří předsudky. Cestování není jen o nových zemích a zážitcích, ale hlavně o lidech, které cestou poznáte. Zkušenosti, rozhled a znalosti, které člověk cestováním získá, se nedají ničím jiným nahradit ani doplnit. Cestujte :)

Mě osobně okouzlil Americký kontinent, od Labradoru až po Ohňovou zemi. Za posledních 18 let jsem tam prokřižoval spoustu míst. Postupně jsem ochutnal Ameriku (35 států), kde jsem mimo jiné studoval i pracoval. Ale čemu jsem opravdu podlehl je Latinská Amerika. Během 11 úžasných let v Brazílii jsem se úplně ponořil do místní kultury a způsobu života. Podnikl jsem nespočet cest napříč touto obrovskou a krásnou zemí a až na malé výjimky snad i do všech koutů celé Jižní Ameriky. Rovněž jsem podnikl rozsáhlé cesty do Mexika, Střední Ameriky a Karibiku. A tento kontinent mě nepřestává fascinovat a stále se tam velmi rád vracím.

Druhým hnacím motorem mého života je sport. Nikdy jsem si nedělal žádné vrcholové ambice, ale vždy mě bavilo zkoušet nové věci. A ať už je to doma či někde na cestách, vždy si rád dám trošku do těla. Jsem příznivcem Aikida, z adrenalinovějších věcí mě baví kitesurfing, freeride snowboarding, lezení po horách a potápění. Když se potřebuji vybít, tak šlápnu do pedálu na horském kole, proženu inline brusle nebo si zaběhám. A když se sejde dobrá parta, dám rád plážový volejbal, golf nebo klidně frisbee. Po sportu se většinou projeví moje foodie dark side a chuť na české pivko nebo nějaké dobré víno, ideálně argentinský Malbec :)

Svou cestovatelskou vášeň se mi podařilo přenést i do pracovního života, angažuji se v několika startupových projektech v travel businessu, přednáším o cestování, jsem autorem cestovatelských článků a celého vydání Země světa - Brazílie. Dále organizuji travel eventy, předtím jsem pracoval mj. v management consultingu, u velkých nadnárodních firem, v zahraničním obchodě a i u malých tour operátorů. Kariéru mám pestře rozloženou mezi USA, Brazílii, Velkou Británii, ČR a podílel jsem se na projektech i v celé řadě dalších zemí. 

Petr

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?