6z06ee62862uif5-2022-12-10-23h32-36.jpg

Pavel Kasík

Na Naučmese od 12. 12. 2013, vedl/a kurzy pro 14 účastníků.

Jsem analytik, lektor, novinář, programátor a především nadšenec. Když se na mne zeptáte lidí, kteří mě znají, obvykle vám řeknou něco o mém nadšení, zápalu pro věc nebo smyslu pro preciznost. Není ostatně těžké být nadšený, když děláte, co vás baví. A to já dělám: od roku 2005 jsem vědecký redaktor, nyní pro Seznam Zprávy, dříve pro Technet.cz.

Vystudoval jsem žurnalistiku a posléze Mediální studia na IKSŽ FSV UK v Praze. Zajímám se o informační technologie, angličtinu, baví mě jízda na kole a Frisbee Ultimate, rád fotografuju, píšu a čtu. Zajímám se o technologie v jejich širších souvislostech - baví mě objevovat nové (i staré) věci a sdílet je s ostatními. Dlouhodobě sleduji způsoby, jakými se nakládá s vědeckými informacemi v médiích a ve společnosti. Studuji, jakým způsobem lidé používají nové technologie, poslední dobou mne fascinují především nástroje generativní umělé inteligence.

Nejdůležitějšími hodnotami je pro mne pravda, otevřenost, poznávání a pokora. Články nepíšu proto, abych něco prosadil nebo něco propagoval, ale abych lidem (včetně sebe) pomáhal lepe poznat a pochopit svět. Ze stejného důvodu pořádám i školení a nabízím konzultace. Chci lidem, kteří se zajímají o souvislosti, nabídnout další možnost, jak rozšířit své poznání. A jak toto poznávání předávat dál, což je často stejně těžké, ne-li těžší.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.