2ag90wwtqev-fb-img-1559673673289.jpg

Michala Stránská

Na Naučmese od 26. 12. 2013. Navštívil/a 30 kurzů.

Vždy mě bavilo jít do hloubky a pronikat pod povrch věcí. Postupně jsem zjistila, že mě nejvíc zajímají příběhy lidí, fascinuje mě jejich rozmanitost a pestrost. Čerpám z nich inspiraci a poučení. Řídím se tím, že je mnohem lepší poučit se z chyb druhých lidí. Čímž neříkám, že nedělám svoje vlastní. :)

Mám za sebou víc než 15 let práce na sobě, z osobního rozvoje se postupem času stala nedílná součást mého života. Sebepoznání se změnilo i v poznávání druhých a dovedlo mě ke studiu na Pražské psychoterapeutické fakultě. Kromě toho se věnuju Aspergerovu syndromu u dospělých a připravuju k tomuto tématu web.

Studovala jsem na Filozofické fakultě MU obor věnovaný Pobaltí. Díky tomu jsem se naučila skvěle litevsky, k tomu rozumně rusky a začala jsem pracovat v cestovním ruchu. Celou vysokou jsem průvodcovala na sportovně-poznávacích zájezdech, které jsem často i vytvářela. Byl to pro mě skvělý trénink organizačních a komunikačních schopností, asertivity, flexibility a kreativity. A také to byla báječná příležitost potkat spoustu zajímavých lidí, z nichž mnozí se ochotně podělili o svoje zkušenosti a příběhy. S lidmi a skupinami jsem pracovala i mimo turistickou sezónu, učila jsem němčinu a litevštinu.

Při studiu jsem hodně cestovala (nejen pracovně), po státnicích jsem strávila tři čtvrtě roku v Austrálii. Po návratu do ČR jsem se z Brna odstěhovala do Prahy, kde jsem dostala báječnou práci v jedné malé cestovní kanceláři. Ale z práce snů se velmi rychle stala noční můra. Nakonec jsem rok pracovala v korporaci. Byla to zajímavá zkušenost, ale myslím, že rok mi stačil. :)

Teď mám dvě děti a jsem na rodičovské dovolené s dvouletým synem. Myslím, že jsem docela akční máma, snažím se děti zapojovat do aktivit, které mě baví. Takže hodně vyrážíme na výlety, poznáváme (v podstatě cokoliv – města, příroda, muzea). Pak taky hodně čteme a povídáme si. Cela rodina se zapojujeme do úklidů pořádaných organizací Trash Hero.

Jsem velký extrovert a zjistila jsem, že si nejlépe ujasním myšlenky při rozhovoru s někým dalším. Tiché přemítání je taky skvělá věc, ale všechno se mi obvykle poskládá až při hovoru. :)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?