1ws6is4678t-naucme-se-profil.jpg

Linda Kaplanová

Na Naučmese od 27. 1. 2014, vedl/a kurzy pro 23 účastníků.

Za voskovým batikem jsem se vydala do Indonésie. Zde je ve zkratce můj příběh.

Během studia Ateliéru textilní tvorby na pražské UMPRUM jsem si rozšířila vzděláni studiem tradičních textilních technik v Indonésii. Díky studijnímu stupendiu jsem mohla pobývat dva roky za rovníkem a  objevovat, cestovat a učit se od místních lidí, kteří mi s hrdostí předávali, co se sami, během svého tvořivého života, naučili a tak jsem mohla i lépe poznat "DNA" celé země. Dva roky, které se staly nezapomenutelným zážitkem. Zaměřila jsem se na voskový batik, barvení přírodními pigmenty a ruční tkaní.

Nasbírané zkušenosti a znalosti se snažím dále předávat a zároveň bořit mylné představy, že použítí tradičních technik znamená vytvářet věci se starobylým vzhledem.

Po absolvování studia jsem spolu s Klárou Spiškovou založila textilní studio GEOMETR, kde se zaměřujeme na autorské barvení a tkaní látek do architektury a pro módu. V tomto studiu probíhají i dílny batiku.

 

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?