Vícebarevný voskový batik

1ws6is4678t-naucme-se-profil.jpg

Linda Kaplanová

Za voskovým batikem jsem se vydala do Indonésie. Zde je ve zkratce můj příběh. Během studia Ateliéru textilní tvorby na pražské UMPRUM jsem si rozšířila vzděláni studiem tradičních textilních technik v Indonésii. Díky Více o lektorovi »

1bu800eijko-img-5499-zvetsena.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Batik pochází pravděpodobně z indonéského slova “ambatik”, což znamená psát nebo kreslit. Svou kolébku má na Jávě, kde si svou oblibu nese do dnešních dnů. Batikové látky se předávají v rodinách z generace na generaci a jsou cenněny jako jedinečný kousek textilního umění pro krásu ukrytou v každé z nich.

Dílna voskového batiku je zaměřena na představení této techniky dle tradičních principů a postupů tak, aby jste si byli schopni vytvořit svůj jedinečný kousek textilie. Provedu vás vybraným workshopem a připravím pro vás veškerý potřebný materiál, včetně široké škály vzorů a ornamentů (přes tradiční javánské, z prosředí fauny a flóry po geometrické). Přinést si můžete i svůj vlastní vzor. Součástí dílny je krátké seznámení s tradičními indonéskými látkami, které jsem “posbírala” na svých cestách po indonéských ostrovech, představím vám svou sbírku batiku, která vedle těch tradičních, obsahuje i současné. Široká škála vzorů, nově nabyté informace, doporučení a rady vám pomohou a inspirují vás k vytvoření vlastní kreativní kompozice, k vytvoření autorské textilie.

Pracovat budeme s bavlněným plátnem o velikosti cca 50x50 cm nebo 40x60 cm. Formát jiné velikosti lze předem prokonzultovat.

Vosková batika nevyžaduje výtvarné zkušenosti ani dovednosti, ale chut‘ vyzkoušet si něco nového.

Vhodná je i pro děti od 10 let.

Doporučuji si s sebou přinést pracovní košili.

Čaj a kávu vám ráda uvařím.

Na kreativní setkání se těší

Linda Kaplanová

Doprovodné fotky

  • 5jxkqt706r3-f17c994ec8b755c94a99111714743d11.jpg
  • 4rbot1c235c-cb-kresba.jpg
  • 4vo5dwl0mpd-z-kurzu-cb.jpg
  • 1airoyvnues-025.jpg
  • 9m8j5b6ee7l-img-4599.jpg
  • 30d2qa81sp1-img-4614.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?