3o8tby1grzo1oft-portret-doma-kopie2.jpeg

Lenka Výmolová

Na Naučmese od 8. 3. 2022, vedl/a kurzy pro 12 účastníků.

Jsem vizuální tvůrkyně, ale i klasická malířka. Podnikavá experimentátorka, která ráda propojuje různé výtvarné techniky a materiály. Umění je pro mne stylem života.

Studovala jsem umělecké školy, střední a vysokou na oboru malba v Uherském Hradišti, poté Fakultu umění v Ostravě.

Moji tvorbu ovlivnily mé moravsko-slovácké kořeny, krajina Bílých Karpat a hlavně moje rodina. Taky mne hodně namotivovalo lektorování workshopů s dětmi, od kterých jsem se naučila posouvat své hranice nápadů.

 

Co mne vedlo k založení těchto kurzů a jak vznikl název Abstraktní malba JINAK?

Jinak znamená, že nezůstáváte jen u klasické malby, ale klidně můžeme vytvořit obraz spojením malby s jiným netradičním způsobem. Například látkou nebo vyžitím tapetového válečku.

Po studiu na uměleckých školách jsem vnímala, že lidé mimo bublinu umělců abstraktnímu a konceptuálnímu umění moc nerozumí. Chtěla bych i veřejnosti, kterou baví tvořit a chtějí se v tvorbě rozvíjet, ukázat tento princip myšlení, který je možný se naučit nebo alespoň lépe pochopit.

Taky přimět začínající tvůrce, aby si vyzdobily své byty svým vlastnoručně namalovaným obrazem, namísto toho, aby měli nad svými pohovkami v obýváku prázdnou zeď.

V rámci workshopů se ráda podělím o mé kreativní nápady, kterých mám často plnou hlavu. A hlavně se při setkání můžeme vzájemně motivovat k tvorbě!

Lenka

Již uskutečněné kurzy:

Kurzy na seznamu přání:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.