Celodenní Abstraktní malba s přípravou vlastního plátna

3o8tby1grzo1oft-portret-doma-kopie2.jpeg

Lenka Výmolová

Jsem vizuální tvůrkyně, ale i klasická malířka. Podnikavá experimentátorka, která ráda propojuje různé výtvarné techniky a materiály. Umění je pro mne stylem Více o lektorovi »

3o8tby1grzo1oft-portret-doma-kopie2.jpeg

Lenka Výmolová

Jsem vizuální tvůrkyně, ale i klasická malířka. Podnikavá experimentátorka, která ráda propojuje různé výtvarné techniky a materiály. Umění je pro mne stylem Více o lektorovi »

71itedtxm4oh5ka-pos.jpeg
Ateliér Kroužek, Vlkova 23, Praha 3, Žižkov, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Tento kurz vznikl proto, aby jste mohli být celý den v kreativním prostředí atelieru a naučili se nejenom základy abstraktní malby akrylem, ale také si zkusili napnout své vlastní plátna, které si pomalované odnesete domů. Získáte tak další inspiraci k vaší osobní tvorbě.

Kurz je okořeněn i tím, že si místo klasického plátna k napínání můžete vybrat i látku se vzorem, která může sloužit jako pozadí k vaší malbě.

Jak kurz probíhá:

  • Dopoledne si na speciální rámy napneme malířské plátno nebo libovolnou látku se vzorem. Pokud máte doma například látku s krásným nebo zajímavým vzorem, kterou již nevyužíváte a chcete ji zrecyklovat, můžete si látku přinést a napnout ji namísto plátna malbu a využít tak její vzor jako pozadí. Samozřejmě si můžete napnout i kvalitní malířské plátna, které budou v ateliéru k dispozici.
  • Poté připravíme plátna k malbě. Plátna našepsujeme transparentním nebo bílým šepsem.
  • Mezitím co nám budou plátna schnout, si představíme různé směry a druhy abstraktní malby a tímto se necháme inspirovat.
  • Hodinová pauza. Můžete se projít nebo si zajít na oběd v okolí ateliéru.
  • Vysvětlíme si základní principy malby akrylem, míchání barev a tónů.
  • Skrze skici a návrhy najdeme své téma a pokusíme si najít, či alespoň vybrat si svůj vlastní styl abstraktní malby.
  • Poslední a nejdelší částí kurzu bude abstraktní malba na vlastní připravené plátno nebo látku, čas na experimentování například se sprejem a tmelem.

Mé kurzy jsou jedinečné tím, že jsou vytvořeny pro velmi malý počet účastníku. S každým účastníkem individuálně rozvíjíme osobitý styl malby. Na druhou stranu se navzájem všichni na kurzu obohacujeme a inspirujeme.

Pro koho je kurz určen:

Kurz je určen pro dospělé a starší děti. Je vhodný pro začátečníky v malbě i pro pokročilé. V tomto kurzu nemusíte mít zkušenosti s realistickou kresbou ani malbou. Není se čeho bát. Zde v ateliéru navodíme kreativní atmosféru. Budeme zkoušet a pokud se to nepovede, akrylové barvy se dají lehce přemalovat.

Materiál v ceně, který bude k dispozici na místě:

Výběr z mnoha akrylových barev, štětce a jiný materiál (spreje, pásky, papíry atd.), blind-rámy k napínání pláten o velikosti 40x40 cm nebo 40x50 cm (výběr i z menších velikostí), speciální transparentní šeps nebo bílý šeps, který slouží jako podkladový nátěr na plátno či napnutou látku.

V ateliéru si můžete uvařit čaj nebo kávu.

Co si sebou přinést:

Pokud vás zaujala malba na látky se vzorem a chcete si přinést svoji látku, měla by být z pevnější bavlny/lnu. Nevadí ani část syntetiky. Hlavní je, aby látka neměla moc malou gramáž. Látky mají mít velikost buď 2krát 50x50cm nebo 2krát 50x60 cm. Můžou být i dva druhy látek různého vzoru.

Doporučuji si vzít oblečení k práci s barvou a samozřejmě odhodlání tvořit a experimentovat.

Příplatek na místě bez vlastní látky: Pokud budete chtít využít k napínání klasické plátno, můžu vám ho prodat na místě za poplatek 150 Kč. Budu mít také k dispozici i různé látky se vzorem za 50 Kč.

Chcete se znát více informací ke kurzu? Neváhejte mne kontaktovat :)

Těším se na společnou tvorbu

Lenka

Víš, že Lenka vede také tyto kurzy?

Víš, že Lenka vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

  • 9is2ddjguehw10p-img-6038-kopie.jpeg
  • 86iyn9riw2zfwa2-4-kopie.jpeg
  • 3musdoo8mqc8ph9-1.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.