3l8ew2fdjfo-profil-fb.jpg

Lenka Formánková

Na Naučmese od 25. 12. 2017. Navštívil/a 5 kurzů.

Je mi smutno, když si lidé myslí, že vaření je dřina a zabere spoustu času. Vaření může být i radost, sociální událost, rodinná platforma, kde se lidé potkávají, sdílejí, radují se ze života a z krásných barev a chutí. Výsledkem takového pojetí mohou být jedině zdravé a lahodné pokrmy. Mým životním posláním je renesance vaření pro jakoukoliv věkovou kategorii.

Mé motto: Na světě jsou zajímavější věci než čtyři černá kolečka na sporáku, na druhou stranu dobré pohoštění je základem dobrého domova.

Deset let jsem vařila budhistům. Jejich jídlo musí být syté a nesmí unavit, aby při meditacích neusínali. Samozřejmě si chtějí také pochutnat. Pracovala jsem ve zdravé výživě, kde jsem získala osobní zkušenosti s jednotlivými potravinami. Každodenní vaření mě naučilo správně kombinovat jednoduché ingredience.

Neustálá potřeba hledat jednoduché, lehké a zdravé pokrmy mne přivedla k založení foodblogu 1000chuti.cz, který provozuji od roku 2017. Svými články a recepty přispívám do několika internetových médií.

Ráda potkávám lidi a nechávám se jimi inspirovat. Setkávání a vzájemné sdílení názorů, předávání zkušeností a rad je pro mě jeden z nejdůležitějších pilířů spokojeného a naplněného života. Zajímám se o vzdělávání dětí, o improvizační techniky, hledám jednoduchý a spokojený život ve všech jeho rovinách. 

 

 

Lenka

Již uskutečněné kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.