Zdravá bedra – "svaly duše" Psoas – svaly středu a bezpečí

1z79k0xk6kyf2i0-a-mg-7835-1-b.jpg

Vlasta Liskova

Mou vášní je inspirovat a rozvíjet lidskou mysl i tělo. Přináší mi radost, když lidé díky mé práci ožívají a jsou spokojenější a šťastnější. Jsem profesionální koučka, terapeutka, konstelářka, lektorka jógy a svalů Psoas Více o lektorovi »

1z79k0xk6kyf2i0-a-mg-7835-1-b.jpg

Vlasta Liskova

Mou vášní je inspirovat a rozvíjet lidskou mysl i tělo. Přináší mi radost, když lidé díky mé práci ožívají a jsou spokojenější a šťastnější. Jsem profesionální koučka, terapeutka, konstelářka, lektorka jógy a svalů Psoas Více o lektorovi »

2zy9pw525si-backpain-1944329-960-720.png
Praha 5 - Anděl, Ostrovského 3, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Kurz již navštívilo 14 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Individuální konzultace s cvičením svalů PSOAS pro zdravá bedra a záda.

1,5 hodiny kdy se budu věnovat pouze vám.

Workshop je určen pro muže i ženy, kteří chtějí:

 • rozvíjet své uvolnění, vnitřní vnímání,
 • objevovat svou chuť, citlivost a pozornost,
 • rozvíjet své potěšení a orgasmické možnosti,
 • uzdravovat přetížená, bolavá bedra a bederní páteř,
 • ozdravovat ledviny,
 • napojovat se na bezpečí ve fyzickém těle – Psoas jsou o bezpečí,
 • ozdravovat pánevní dno – 90 procent problémů je ve spojitosti s Psoas.

Proč by nás měly zajímat svaly beder (Psoas major)?

Velký bederní sval (Psoas major) je největším svalem našeho těla a jediným, který propojuje trup s dolními končetinami. Je svalem uloženým nejhlouběji v těle a souvisí s tím, jak se uvnitř cítíme. Psoas je propojen s mnoha svaly v těle a souvisí i s naším celkovým životním nastavením – s naším myšlením, emocemi, kontextem prostředí, výchovy rodiny, vlastně se vším co nás „tvaruje“.

Seminář je vhodný pro všechny, kdo se zajímají o něco nového, jsou otevřeni vlastním prožitkům, novým úhlům pohledu, zajímá je celostním přístup a zejména pro ty, kdo chtějí pozitivně ovlivnit celý svůj život.

Taoisté říkají Psoas majoru „sval duše“ a vnímají jeho velký vliv na naše cítění, uvolnění, prožívání potěšení a rozvíjení schopnosti nechat naši energii stoupat, vnímat a vlnit v celém těle. Psoas je o naší citlivosti a vnitřním propojení, které jsou důležité pro naši schopnost plně žít i umění dosahovat hlubokého orgasmu.

Psoas major je velmi emocionálním svalem, neboť svou hloubkou v těle je vázán na pocity bezpečí. Jak si odpovíte na otázku: „Jak moc se v životě cítím bezpečně?“  Máte-li psoas suchý a zkrácený, bezpečí vám v životě bude někde hluboko chybět, máte-li naopak psoas pružný, šťavnatý a živý, budete se mít kde napojit na bezpečí hluboko fyzicky ve svém těle.

Bedra jsou komunikátor, ukazatel, jak se cítíme v životě bezpečně, jak se dokážeme uzemnit a propojit uzemnění až k našemu srdci. Psoas major se dotýká mnoha orgánů a úzce s nimi souvisí – hlavně ledvin (jsou o základní energii), bránicí, páteří a také se srdcem a pánevním dnem i je vzdáleně propojen se svaly krku.

Psoas je spojen s instinkty (jež jsou o bezpečí), je svalem, který nemůžeme vždy ovládat vůlí. Je spojen s reflexy a vyživovat ho můžeme relaxací a pozorností, dalo by se říci naším životním stylem. Souvisí tedy s naším celkovým vyladěním organismu po většinu času.  Trávíte  život spíše ve spěchu, stresu nebo více v klidu a plynutí? Vaše tělo může být jen v jednom z těchto dvou módů – buď jste v poli stresových hormonů (nadledvinky, hormon strachu – adrenalin) nebo naopak jste v poli uvolnění a klidu (a vyplavují se vám hormony radosti).

Velký sval bederní můžeme vyživovat pozorností, relaxací, uzemněním, pomalým pohybem, kdy dokážeme být do sebe hluboce napojeni a vnímat detaily.

Jak bude kurz probíhat:

 • úvodní seznámení ve fyzickém těle,
 • teorie o Psoasu a praktické objevování naší vnitřní hloubky,
 • uvolňování velkého bederního svalu a beder, propojení s ledvinami,
 • naciťování, vyživování a ozdravování beder, bederní páteře,
 • navnímávání, vyživování a ozdravování ledvin a jejich energie,
 • propojování psoasu s různými částmi těla,
 • naslouchání a komunikace s hloubkou a bezpečím v nás,
 • otvírání energie ze středu těla,
 • očekávejte odpočinek, velmi jemné cvičení, napojení na sebe sama,
 • sdílení a diskuse.

Poznámka: Psoas je třeba vnímat a vyživovat ne izolovaně, ale v propojení s dalšími oblastmi těla, aby se vám bedra propojily s ostatními hlubokými svalovými systémy těla. 

Těším se na viděnou na workshopu :-)

Vlasta

Doprovodné fotky

 • 7r7adhtx8qp-psoas-major-400.jpg
 • 9xy231vxf4s-iceland-poppy-43433-960-720.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?