Základy verzování v Gitu

20121128-225541-foto.jpg

Tomáš Kormaňák

Zabývám se vývojem webových aplikací, především v roli programátora na volné noze. Jako programátor jsem nevyhnutelně dospěl k používání verzovacích systémů a nakonec zakotvil u Gitu, který mě nadchnul. Baví mě předávat Více o lektorovi »

20121129-185443-git.png

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Vytváříte webové projekty či programujete a chtěli byste své zdrojové soubory udržet pod kontrolou? Například mít možnost sledovat historii změn, nebo projekt jednoduše vrátit do předchozího stavu, když zjitíte, že tudy cesta nevede. Efektivně spolupracovat na projektu ve více lidech, aniž byste si práci vzájemně přepisovali. K tomu všemu slouží verzovací systémy. V tomto kurzu se zaměříme na jeden z nich a to velmi populární Git.

Pro koho?

Kurz bude koncipován jako úvod do verzování v Gitu a seznámení se základy. Je určen především pro freelancery, kteří zatím žádný verzovací systém nepoužívají, nebo jsou začátečníky.

V první části kurzu probereme

  • Proč používat verzovací systém.
  • Proč právě Git.
  • Nástroje a konfigurace.
  • Základní principy  a operace v Gitu.
  • Větve a práce s nimi.

V druhé části si to vyzkoušíme prakticky - na tuto část budete potřebovat vlastní notebook.

Před kurzem Vám zašlu drobný dotazník, abych si udělal přehled o Vašich zkušenostech a nástrojích, které používáte, a mohl tomu obsah kurzu přizpůsobit.

Pokud Vás zajímají další témata, jako například spolupráce v týmu, správa velkých projektů, efektivní workflow projektu, gitHub apod. určitě mi dejte vědět. Plánuji otevřít pokračování kurzu, kde bychom se věnovali pokročilé práci s Gitem.

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?