Zahradní koučing

20150618-085113-moje-fotka.jpg

Veronika Slavíková

Jsem zahradní architektka s pětiletou praxí v oboru a autorizací ČKA. Během let jsem se setkala s projekty všech druhů a velikostí, od minizahrady v truhlíku přes rodinné a školní zahrady až po úpravy ploch kolem Více o lektorovi »

20150618-085113-p1090651.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Máš divokou zahradu a tak trochu nevíš, co s ní? Nebo je tvá zahrada nově založená, ale cítíš, že svěřit ji dvakrát ročně pánovi s pilou ti nestačí? V tom případě jsi tu správně. V mém kurzu si během dvou hodin budeme povídat o tvé zahradě, o tvých představách a přáních. A také o tom, jak je uskutečnit a nenechat se přitom napálit zahradnickými firmami.

Nejprve se budeme bavit o obecnějších věcech - například o principu vytváření rostlinných společenstev - tedy skupin rostlin, které tvoří základ každé zahrady. Budeme si také povídat o potřebě soukromí a jak ho dosáhnout i na pár metrech čtverečních.

Potom se podíváme na tvou zahradu. Povídání o ní bude hodně záviset na tom, jaké pošleš podklady (plánky, zaměření, fotky, údaje o přírodních podmínkách, o okolí, o svažitosti ...). Určitě taky nezapomeň přinést obrázky toho, co se ti líbí, abychom spolu mohli vymyslet, jak to uskutečnit v tvých podmínkách.

Budeme přemýšlet o tom, které stávající rostliny určitě nechat a které raději použít na zátop. Společně naplánujeme uspořádání tvé zahrady, zdůrazníme její vnady a zaretušujeme její vady na kráse.Také určitě promyslíme kudy povede jaká cestička a jaký druh altánu nebo jezírka by se hodil do tvého oblíbeného kouta.

Při tom všem se samozřejmě necháme inspirovat přírodou, protože ona to prostě umí nejlíp. Ale nechci tě nechat udřít, takže občas použijeme i nějakou tu lidskou vymoženost. Ekozahrady jsou fajn myšlenka, ale přeci jen není příjemné, když nás sousedi považují za bordeláře.

Asi tušíš, že během dvou hodin z tebe nevychovám zahradního architekta se vším všudy. Ale mohu tě navést na nápady použitelné právě pro tvé místo, a na způsob, jak je zrealizovat. Pokud se na realizaci sám necítíš, poradím ti, jakým způsobem oslovit zahradnické firmy, aby se tvou poptávkou opravdu zabývaly a snažily se nabídnout slušnou cenu. Poradím ti, kde v tvém okolí nakoupit rostliny, jak se zorientovat v cenících a na co si dát pozor.

Od tebe budu potřebovat co nejpřesnější popis tvé zahrady, její plánek (např. geodetické zaměření, zaměření od architekta domu, tvé vlastní měření) a spoustu fotek. Pokud máš  na zahradě rostliny, které neznáš a chceš je určit, pošli mi jejich fotku (celou rostlinu, detail listu, květu apod.).

Společně bychom se měli propracovat k řešení, které je proveditelné, v souladu s okolím a zároveň se ti bude líbit. Pravděpodobně nepůjdeme až do detailů, ale pokud budeš chtít postoupit do další úrovně, nic nebrání našemu příštímu setkání. 

Doprovodné fotky

  • 20150618-085113-Naucmese_stul.jpg
  • 20150618-085113-Naucmese_uvodni.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?