Zabalit se na trek dobře a úsporně je základ, chceš se to naučit?

2mboypogr5gakaf-nz6-4488.jpeg

Jiří Kalát

Jiří Kalát (1984, Havlíčkův Brod, nyní Pardubice) Jiří Kalát, sám sebe označuje za cestujícího pisálka přednášejícího pro lidi, kteří rádi naslouchají. Možná i Více o lektorovi »

2mboypogr5gakaf-nz6-4488.jpeg

Jiří Kalát

Jiří Kalát (1984, Havlíčkův Brod, nyní Pardubice) Jiří Kalát, sám sebe označuje za cestujícího pisálka přednášejícího pro lidi, kteří rádi naslouchají. Možná i Více o lektorovi »

3nmre7a097j3mdv-126.jpeg
Pardubice (mapa)

už jen 5 účastníků a kurz se uskuteční

Přihlašování ukončeno

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Jedeš poprvé na delší trek? Nevíš, co všechno do batohu patří? Netušíš, jak si vybrat lehký, ale kvalitní spacák? Na tyto a mnohé další otázky si odpovíme v rámci našeho setkání. Kurz je určen pro horaly/horalky začátečníky/začátečnice, kteří se chystají na svoji první delší cestu do kopců, divočiny nebo lesů.

Projdeme si základní vybavení, upřesníme jeho využití i značky výrobců, řekneme si, co by člověk měl sebou mít rozhodně měl, co dobré je mít, a pak i pár dalších drobností, které zvyšují komfort.   

Základem kurzu je ukázat účastníkům, jak se úsporně sbalit na dlouhodobý pobyt v přírodě, ale zároveň se nepřipravit o určitý komfort. Přestože se dotkneme myšlenek ultralight trekování (jak například propaguje portál Nalehko.com), mnohem více se zaměříme na personifikované potřeby jedinců.

Jak tedy zjistím, že mám batoh dobře sbalený? Jednoduše: v roce 2023 jsem procházel grónský Arctic Circle Trail a v den odletu jsem se podíval na svůj batoh, došlo mi, že jsem využil každý kousek vybavení i oblečení, co jsem s sebou měl, ale zároveň mi nikdy nic nechybělo. Ve spojení s tím, že jsem si trek neuvěřitelně užil, mi došlo, že tento sbalený batoh je pro mě ideální.     

Jaká témata probereme?

  • filozofie na treku (ano, i to k tomu patří), tedy: Co od treku očekávám?
  • na co nezapomenout při plánování treku
  • věci, které na treku musíš mít
  • věci, které by ti v batohu neměly chybět
  • vybavení - váha versus užitečnost
  • vybavení, které si beru já, jelikož jsem požitkář a nerad trpím
  • spacák, základ komfortu 
  • jak si vybrat kvalitní vybavení, ale neutratit celou výplatu
  • nakonec si řekneme, jak to všechno zabalit

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.