Vytvaruj si svoji profesi / podnikání

4u4sdcwbl6lf3cj-katerina-malkova-medailonek-2.jpeg

Kateřina Málková

Kromě toho, že jsem máma dvou kluků 10 a 18 let, za sebou mám 25 let praxe, z nichž 13 let samostatně podnikám. Povoláním jsem finanční manažer a odhadce Více o lektorovi »

9tlatsf98ah-700px-x-525px-naucmese.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 10 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Každý z nás se v životě setkává s mnoha příležitostmi. Většina z nich zůstane bez povšimnutí, nevyužitá. Ve skutečnosti je mnohem jednodušší si říkat, že žádné příležitosti nejsou a pokračovat v cestě, která sice úplně nevyhovuje, ale je jistá. Většinou příčinou není to, že změnu nechceme, ale to, že přesně nevíme jaká změna by pro nás byla lepší, produktivnější, výhodnější, a to znamená, že nevidíme, jaké kroky můžeme podniknout a jaké možnosti si můžeme zvážit.

Bez ohledu na to, zda je Vaše profesní cesta teprve v začátcích, nebo jste dosáhli kariérního stropu či stagnujete, první krok, který můžete udělat přímo teď, je ujasnit si svoje vlastní kritéria profesní volby, vytvořit si představu své "ideální" práce. Jen tam, kde je cíl, otevře se i cesta.

Ve velkém množství pracovních nabídek a možností každý člověk potřebuje umět cílit, rozumět sobě, jasně chápat svoje potřeby profesní seberealizace a důvody změny. 

Cíl workshopu:

Stavbu domu nezačínáme od střechy.
Začněte od základů - podívejte se svoji profesní cestu jasnějším pohledem. V průběhu workshopu se Vám podaří:

 • Pojmenovat svoje silné stránky, zkušenosti, a kompetence pochopit přínos překážek a obrátit je ve svůj prospěch, více chápat svoji profesní motivaci. Zní to jako klišé, ale zdrojem úspěšného profesního (re)startu jsou právě návyky a kompetence. Není vždy jednoduché je pojmenovat - něco považujete za samozřejmost, něco podceňujete. 
 • Vytvořit svůj profesní profil, který budete systematicky doplňovat a aktualizovat, z nějž budete čerpat při sepsání CV a motivačního dopisu nebo obchodní nabídky, při osobních prezentacích a pohovorech. 
 • Naplánovat několik dalších kroků, které Vás povedou k nalezení profesního uplatnění, které Vám bude dávat smysl a energii. Svůj kariérní rozvoj začnete plánovat a řídit, Vaše profesní rozhodnutí budou podloženy reálnými fakty. 

Tento workshop je pro Vás

 • pokud uvažujete o změně v práci, ale je to prozatím jenom v rovině úvah a nejste si jistí, co vlastně hledáte,
 • pokud jste měli delší přestávku (rodičovská nebo mateřská dovolená, dlouhodobá nemoc nebo jste žili v zahraničí), nebo ještě nemáte dostatek pracovních zkušeností a teď se potřebujete zorientovat ve svých možnostech,
 • pokud jste vystřídali několik pracovních míst, ale na žádném z nich jste nenašli to, co jste hledali,
 • podnikáte nebo začínáte podnikat a potřebujete si ujasnit Vaše UVP (unikátní hodnotovou nabídku),
 • nechcete ztrácet čas, ale soustředit se na rozvoj těch profesních návyků, které zvýší Vaší hodnotu u zaměstnavatelů nebo u zákazníků,
 • potřebujete pochopit, co vedlo k dřívějším neúspěchům v kariéře nebo v podnikání, a vypořádat se s tím jednou a provždy,
 • máte výsledky profesní diagnostiky, ale stále nevíte jak je využit v reálné praxi,
 • chcete se naučit vědomě ovlivňovat svoji profesní cestu, zbavit se nerozhodnosti a obav a lépe zhodnotit Vaše znalosti a zkušenosti.

Společně projdeme třemi kroky:

1. Před začátkem kurzu Vám pošlu 3 otázky, které Vám pomohou naladit se na workshop a mně - vést kurz s maximální orientací na individuální potřeby každého účastníka.

2. Průběh workshopu je ryze prakticky. Na každou aktivitu a výsledek dávám zpětnou vazbu a typy, teoretické informace předávám v kontextu konkrétních otázek, které řešíte. Díky skupinové práci a sdílení odejdete se spoustou užitečných poznámek a mikro-návodů na to, co můžete ve svém profesním rozvoji udělat přímo teď.

3. Nakonec po workshopu Vám pošlu ještě jeden úkol, který pomůže rozšířit a systematizovat získané informace, lépe rozumět tomu, jak pracovat s vlastním kompetenčním modelem. 

 

= Není vždy snadné milovat to, co děláte, ale nikdy není pozdě dělat to, co budete milovat. =

Doprovodné fotky

 • 86tkh1vwo4x-10-5-2018-1.jpg
 • 9mqus9m08aq-10-5-2018-3.jpg
 • 5prmej0k974-7-6-2018-1.jpg
 • 9eaf1zsb7gk-7-6-2018-2.jpg
 • 4zq4omqpoz8-7-6-2018-3.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.