Vytváření panoramatických fotek jakýmkoliv fotoaparátem

20140801-095633-1563332181.jpg

Jan Vršinský

Jmenuji se Jan Vršinský 360° fotkám a panoramatickému fotografování se věnuji od roku 2003. Mým snem a vizí je, že panoramaticky fotit může úplně kdokoliv a s Více o lektorovi »

20130125-001647-Screen Shot 2013-01-25 at 12.12.09 AM.png

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 25 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Zajímají tě 360° fotografie, malé planetky, panoramatické fotky ulic od Google Street View a nebo virtuální prohlídky? Chceš vytvořit opravdu kreativní záběry? Ukážu ti pro inspiraci, co vše se dá použít na focení: od obyčejného mobilu, přes kompaktní fotoaparáty, sférické panoramatické hlavy až po aparatur za miliony, gigapixelové roboty, omnikoptéry pro letecké záběry a sférické videokamery a různé další šílenosti.

K dizpozici bude internet, projektor a doufám, že spousta dobré nálady :) Nejedná se o komplexní kurz focení virtuálních prohlídek, jde spíš hlavně o popovídání a úvod do problematiky panoramatického focení s praktickými ukázkami, který se během večera jak vždy doufám zvrhne na neřízené povídání o panoramatických fotkách, novinkách a o focení obecně.

Co jsou panoramatické fotografie a proč je vytvářet

Už se ti někdy něco nevešlo do záběru? Například moc vysoký dům nebo parta kámošů na vrcholku skály? A už tě nebaví ty vtípky o tom, že máš udělat dva kroky dozadu? Zvu tě na cestu do tajů a kouzel panoramatické fotografie. Ukážu ti, že pomocí skládání fotografií jde vyfotit to, co normálně vyfotit nejde. Třeba i mobilem.

Jak se to dělalo dřív

Pro inspiraci se podíváme na nejznámější a nejzajímavější panoramatické snímky staré více než sto let, představím různé pomůcky, které se používaly před desetiletími a společně se pozastavíme nad odvážností, šikovností a trpělivostí průkopníků této technologie.

Co je dnes možné, nejžhavější novinky a diskuze

Protoze intenzivně sleduju novinky, ukážu ti taky nejzajímavěšjí panoramatické fotky, na které jsem za posledních pár týdnů narazil na internetu. Pokud máš jakékoliv nápady, odkazy nebo zajímavosti, neboj se je předhodit.

Inspiruju tě a ukážu ti cestu k tvým vlastním experimentům

Během kurzu ti ukážu spousty mých panoramatických fotografií z cest kolem světaDoporučím ti taky, co si přečíst, až dorazíš domů. Neboj se ptát, kurz je velmi kamarádský, neformální a interaktivní. Získané znalosti a (jak hlavně doufám) nadšení pro panoramatické focení využiješ třeba při tvé další dovolené. Velmi rád bych tě kurzem podnítil k vlastním panoramatickým experimentům.

Ukaž světu, co v tobě je

Panoramatické fotografování je jen nástroj, pomůcka ve tvé kreativitě. Já ti ukážu, jak nástroj funguje, ale samotný obsah musíš dodat ty. Neboj se s panoramatickými fotkami experimentovat a zachytit jimi věci, události a lidi kolem sebe. Zkoušej, co to udělá. Zachyť svět jinak. Použij panoramatické fotografování jako dopravní prostředek pro tvé nutné sdělení lidstvu. Představ si svět, ve kterém není nutné najímat si poslíčka, který za tebe zprávu řekne. Vytvoř svou vlastní zprávu a pošli ji do světa. Do světa, ve kterém nikdo nebude omezovat tvé kreativní vyjádření. Kam se v tomhle světě vydáš, záleží jen na tobě. Jdi a udělej to!

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.