Vyhledávání v rozsáhlých tabulkách v Excelu

20150521-212318-img-0039-orez.jpg

Jarmila Helmanová

Mám ráda lidi, kteří se chtějí něco dozvědět a rozvíjet se. Studovat a stále se učit nové věci a pomáhat v tom i ostatním mne baví.  Ráda Ti pomohu se Více o lektorovi »

8ph7cye4m33-excel-efektivne3.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Práce s rozsáhlými tabulkami

Komu je kurz určen?

Každému, kdo již s Excelem pracuje a zná základy práce se vzorci a funkcemi.

Co se naučíš?

Spoustu věcí, které Ti zjednodušší práci.

Podmíněné formátování

Seznámíme se podrobně s podmíněným formátováním, které Vám umožní získat rychlý přehled o údajích v rozsáhlé tabulce. (Víte, že lze označovat celé řádky či sloupce odpovídající požadovaným kritériím?).

 

Filtr automatický i rozšířený

Budeme se zabývat kritériálními tabulkami, které slouží k pokročilému nastavením filtru. Bez problémů můžeme nastavovat libovolnou podmínku používající logické operátory „nebo“ a „a“.
Úžasné je, že svou tabulku můžeme nejen filtrovat, ale vybrané údaje přímo kopírovat na místo mimo filtrovanou tabulku.

Databázové funkce

Kriteriální tabulky používají i databázové funkce, které umožňují provádět výpočty (počet, průměr, minimum, ...) pouze z dat splňujících daná kritéria. Kritéria mohou být zadána pro jiné sloupce, než v kterých se provádí výpočet.

Vyhledávací funkce

Naučíme se používat vyhledávací funkce, které pomáhají zejména při práci s rozsáhlými tabulkami. Můžeme pomocí nich doplňovat automaticky hodnoty z jiných tabulek. Tím si nejen ušetříme práci, ale eliminujeme i možné chyby, které by vznikly při přepisu údajů.Před tím, než přijdete na tento minikurz, byste měli znát MS Excel minimálně v rozsahu minikurzu

Tento kurz je součástí cyklu minikurzů


Jak kurz probíhá?

Na kurz si budeš muset přinést svůj notebook. Na vlastním počítači musíš mít nainstalován MS Excel minimálně 2010 K dispozici dataprojektor, takže vše krásně uvidíš.

Postupovat od jednodušších příkladů ke složitějším, kdykoliv budeš mít možnost se na cokoliv zeptat a já Ti ráda poradím.

Dostaneš k dispozici pracoví soubory. Při práci s nimi si přímo na kurzu vše vyzkoušíš a samozřejmě si je pak odneseš domu :-). Najdeš v nich i krátký popis postupů, aby se nemusel(a) obávat, že si je nezapamatuješ.

 

Doprovodné fotky

  • 4237410-podminene-formatovani1.jpg
  • 5155100-vyhledavaci_funkce1.jpg
  • 4130790-vyhledavaci_funkce.jpg
  • 9924920-jedinecne_a_duplicitni_hodnoty.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.