Všechno, co jste kdy chtěli vědět o módě

2lhbwxk7rlai4rh-c4400322-097f-47df-a832-507900a527b2.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Přijďte ke mně do podkrovního ateliéru v malebné boční uličce kousek od centra Prahy, kde nenajdete superuklizený showroom, ale skutečný zašitý ateliér, kde se vytvořil kabát Architekt Jack pro Blanku Matragi, šaty pro Olgu Menzelovou nebo můj ikonický model, který si před rokem odvezla Kate Mulgrew, kapitánka Kathryn Janeway ze Star Trek Voyager (z toho jsem pořád ještě trochu v šoku). Všude jsou látky, šicí stroje a možná to přesahuje hranice "uměleckého nepořádku", ale takhle to doopravdy vzniká, na nic si nehraju. A tam vám uvařím kávu (nebo čaj, jasně) a budu vám vyprávět nádherné příběhy o šatech a návrhářích, nad kterými zůstává rozum stát, ale ony se doopravdy staly. 

A teď trochu přehledně.. Co se dozvíte? 

Historie módy: Jak to celé vzniklo? Probereme, co a kdy se měnilo, aby vám současnost začala dávat smysl. 

Etiketa oblékání: Proč existují určitá pravidla a jak vznikaly?

Zákulisí módního světa: Zjistěte, co se skrývá za oponou módního průmyslu, jak vznikají nové trendy.

Časopisy a knihy: mám toho plný ateliér. Odebírám americký Vogue a knihy kupuju pořád, jsou vám k dispozici a můžete si číst, číst a číst... ukážu vám svoje nejoblíbenější, ze kterých čerpám v každé kolekci.

Zeptejte se, na co chcete: O módě čtu všechno a pořád. Když něco nevím, tak to přiznám, ale z tohohle oboru toho vím dost. Zeptejte se mě, na co chcete, ať už se to týká historie módy, vás nebo marketingu vaší značky. 

Pro koho je kurz určen? Ať už jste milujete módu nebo jen chcete zažít něco víc a nahlédnout za oponu světa umění a designu mimo běžný den, tenhle zážitek je přesně pro vás. Budeme si povídat o přehlídkách, co se děje v backtage, o Vivienne Westwood, která došívala ještě noc před přehlídkou a o Coco Chanel, která jednou zapálila Else Schiaparelli šaty na plese.

Co si vzít s sebou? Přineste si otevřenou mysl, chuť objevovat a třeba i vaši oblíbenou knihu či kousek oblečení, o kterém byste chtěli více vědět. Je to ateliér, ne showroom, nemusíte vypadat, že jdete do divadla, džíny a triko jsou úplně ok.

Proč si vybrat právě tento kurz? Protože se dozvíte hromadu maličkostí, které budete moct příležitostně vyprávět a vaši přátelé si budou říkat, odkud to všechno ví? Celé vám to začne dávat smysl a už nebudete muset přemýšlet, co si kam vzít, probereme totiž krátce i etiketu. Příležitostně přednáším na VŠE a mám skvělé hodnocení od studentů. Můj přístup k módnímu designu vám umožní vidět módu úplně jinýma očima.

 

Chcete vědět něco víc o mně? Podívejte se na můj instagram @lucie.markova nebo třeba na některý z článků, co vyšly na jaře:

A pokud po kurzu pocítíte, že to nestálo za to, vrátím vám peníze.

Doprovodné fotky

  • 20rb0ell2fcvaei-img-20200728-083936-654.jpeg
  • 20mksv5u5vi7iur-img-20200214-110133-374.jpeg
  • 76ix4dvq4wsrb1i-pxl-20230828-145334143.jpeg
  • 4blvznpgc0efr1w-pxl-20230828-145326661-1.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.