Vše, co jste chtěli vědět o Číně a čínštině

61nmtvc4adv-cinska-zed.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Co od kurzu očekávat?

Kurz bude dělen na dvě části. První část bude věnována čínštině a druhá část cestování a životu v Číně.

V první části se dozvíte, kolik má čínština tónů, jak tóny správně vyslovovat. Jaký je rozdíl mezi tradičními a zjednodušenými znaky (kde se které znaky používají). Jak se znaky správně zapisují. Kolik znaků je považováno za minimum pro každodenní konverzaci. Jak psát čínsky na počítači. Jak vyhledávat v čínském slovníku. A mnoho dalšího. Na závěr této části se naučíte základní konverzační fráze, které se mohou při cestování do Číny hodit a také se naučíte napsat několik znaků.

V druhé části kurzu se dozvíte praktické informace o tom, na co se před cestou do Číny připravit, ale upozorním vás i na různé kuriozity, které mě v Číně překvapily (mile i nemile). Jelikož jsem v Číně strávila rok na studiích, bude vše vycházet z mé vlastní zkušenosti a ilustrováno fotografiemi.

Na závěr kurzu bude prostor pro vaše otázky.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro všechny, kteří se zajímají o čínštinu či Čínu jako takovou. Z kurzu si odnesete základní informace o čínštině, naučíte se napsat několik znaků a připravím pro vás i materiály se základními konverzačními tématy. V druhé části kurzu se pak dozvíte, jak vypadá život v Číně, a čím nás Čína může překvapit. 

Těším se na vás!

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.