Video kurz

Škola tejpování: Tejpování těhotných a miminek

57kcsnjiyf6ebep-katarina.jpeg

Katarína Kučerová

PhDr. Katarína Kučerová Lektorka kurzů nejen v oblasti tejpování v Česku a na Slovensku.    Vzdelanie: 2017-2019Univerzita sv. Cyrila a Metoda v TrnaveInštitút Více o lektorovi »

57kcsnjiyf6ebep-katarina.jpeg

Katarína Kučerová

PhDr. Katarína Kučerová Lektorka kurzů nejen v oblasti tejpování v Česku a na Slovensku.    Vzdelanie: 2017-2019Univerzita sv. Cyrila a Metoda v TrnaveInštitút Více o lektorovi »

9tezru5gfop-misa.jpg

84 spokojených absolventů kurzu

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Tento video kurz se zaměřuje na nejčastější problémy, které se vyskytují u těhotných a miminek. Vzhledem k citlivosti těhotných a miminek je ale dobré se před každou aplikací tejpu poradit s ošetřujícím lékařem. 

Škola tejpování

představuje komplexní systém vzdělávání v oblasti tejpování v Česku a na Slovensku. Vyučujeme více úrovní kurzů pro začátečníky a množství specializovaných kurzů pro odborníky a pokročilé.

V kurzu jsou shrnuty techniky, které jsou obsahem celodenního kurzu tejpování těhotných a miminek.

Nabízíme kurzy tejpování pro maséry, fyzioterapeuty, doktory, ale i laiky a sportovní trenéry. Jako jediná škola v ČR školíme i tejpování koní.

Obsah video kurzu

  • Dítě
    Mezi poměrně časté vady nohy v dětském věku se řadí valgozita kotníku. Vzniknout může buď geneticky, či špatným zatížením chodidla v období, kdy dítě začíná chodit. Pro zlepšení obtíží můžeme použít korekční tejp, který nám upraví postavení kotníku do správné pozice.
  • Bedra
    V průběhu těhotenství se ženám mění těžiště těla v důsledku zvětšujícího se bříška. Zároveň se vlivem hormonů rozvolňují vazy, a to může být příčinou bolesti v oblasti beder. Pomocí správně aplikovaného tejpu můžeme uvolnit oblast beder a zmírnit bolest v této oblasti.
  • Krční páteř
    Z důsledku přetížení této oblasti může docházet k bolestem krční páteře. Pomocí správně nalepených tejpů můžeme zmírnit napětí t oblasti krční páteře a uvolnit tak přetížené svaly a docílit zmírnění bolesti.
  • Bříško
    Tlak dítěte na pánevní dno v průběhu těhotenství může ženám způsobit pocit „padajícího bříška“. Tento pocit lze zmírnit správně nalepeným tejpem. Po nalepení má žena pocit, jakoby jí bylo bříško lehce nadzvedáváno.
  • Bříško - aplikace tejpu sama na sebe
    Technika, kterou si každá žena zvládne aplikovat sama.
  • Kyčel
    V důsledku zvětšující se váhy ženy a tlaku dítěte v průběhu těhotenství může žena začít pociťovat bolest v oblasti kyčelních kloubů. Tato bolest se dá zmírnit technikou "Spacetape", kdy jsou tejpy lepené na výběžek stehenní kosti (trochanter major). Stejným způsobem můžeme tejp aplikovat například pro snížení bolestí v oblasti SI - skloubení.
  • SI - skloubení
    SI - skloubení neboli sakroiliakální skloubení se nachází mezi kostí křížovou a pánevní. Jednou z příčin bolesti SI může být také těhotenství, při němž tělo uvolňuje hormony, které způsobují nadměrné uvolnění SI - skloubení. Od bolesti si pak můžeme pomoct nalepením tejpů technikou "Spacetape".
  • Diastáza
    Dlouhodobým působením tlaku na břišní stěnu může dojít k diastáze, neboli k rozestupu přímých břišních svalů. Tejpy lepíme od středu v místě rozestupu břišní stěny. Tuto techniku je dobré doplnit vhodným cvičením.
  • Jizva po císařském stehu
    Po porodu císařským řezem vznikne v oblasti břicha jizva. Je důležité se o ni starat tak, aby byla pohyblivá, nesrůstala s podkožím a neroztahovala se. V tom nám může pomoci i speciální technika tejpování na jizvy.
  • Jizva po císařském stehu - technika s cross tejpem
    Jednodušší technikou tejpování jizvy je možnost využití cross tejpu. Jednotlivé tejpy se lepí v průběhu celé jizvy. Výhodu této techniky je, že se nepoužívá žádné napětí a tím je usnadněná aplikace tejpu.
  • Otoky rukou
    Tělo ženy v těhotenství může začít zadržovat vodu. To je i důvod, proč často dochází k otokům horních či dolních končetin. Ke zmírnění těchto obtíží můžeme použit lymfatický tejp, který nám pomůže odvést otok a zároveň prokrvit danou oblast.
  • Otoky kotnáků
    Tělo ženy v těhotenství může začít zadržovat vodu. To je i důvod, proč často dochází k otokům horních či dolních končetin. Ke zmírnění těchto obtíží můžeme použit lymfatický tejp, který nám pomůže odvést otok a zároveň prokrvit danou oblast.
  • Tvrdnutí břicha
    Hlavní příčinou tvrdnutí bříška v těhotenství bývá zejména růst dělohy a miminka. Ke zmírnění obtíží se dá využít lymfatický tejp, který se přes bříško lepí zcela bez napětí.
  • Hallux valgus - vbočený palec
    V důsledku rozvolňování kloubů v těhotenství může vzniknout tzv. Hallux valgus neboli vbočený palec na noze. K vyrovnání palce do osového (správného) postavení můžeme využít korekční tejp. Tuto techniku je vždy vhodné doplnit cvičením.
  • Prso - městnání mléka
    Speciální technika aplikace tejpu v oblasti prsu.
  • Kožní defekty - přemostění
    Při tejpování se nám může stát, že se na kůži vyskytuje například vystoupnuté  znaménko přesně v místě, kde bychom potřebovali aplikovat tejp. Než na toto místo nalepíme danou techniku, je třeba ho nejdříve správně ošetřit tzv. přemostěním.
  • Děloha
    V průběhu těhotenství se ženě několikanásobně zvětší děloha. Po porodu je pak potřeba, aby se v průběhu několika týdnů správným způsobem zatáhla zpátky. K tomu nám může pomoci i tejpovací technika za použití lymfatického tejpu. Tuto techniku je vždy třeba doplnit správným cvičením.
  • Dětská kolika 
    Je často způsobená špatným fungováním střev. Po narození teprve začínají střeva dítěte pomalu fungovat a někdy se tak může stát, že dítě bolí po jídle bříško, či má prdíky. K ovlivnění a správnému fungování nám může napomoci správně nalepený tejp v oblasti bříška.
  • Pupeční kýla u dětí
    Projevuje se vyklenutím pupíku směrem ven a je způsobena povolením vaziva v této oblasti. Kýlu můžeme zmírnit správným použitím tejpu. Vždy je dobré používat tejp, který je senzitivní - je šetrnější k pokožce dítěte.
  • Sedací nerv
    V průběhu těhotenství může dojít k útlaku sedacího nervu. Ten nám může utlačit zvětšující se plod, který tlačí na okolní tkáně a tím i na nerv. Útlak se projevuje bolestí v oblasti dolní končetiny, postupně může mít žena i problém s chůzí a se zvedáním nohy. Při tejpování sledujeme dráhu nervu.

 

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.