Úvod do umění spolupráce

1r6ololl6oj-nms.jpg

Mojmír Švehla

iniciátor, vizionář, trenér, otec, parťák a rybář.   Dvě ZBYTEČNOSTI, které nám berou čas/energii/peníze: 1) Co si o mě myslí ostatní... 2) Přemýšlení za Více o lektorovi »

20141227-234634-uvod-spoluprace.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Když si položíme jednoduchý matematický příklad: 1+1+1=

Můžou nám vyjít odlišné výsledky:

 • -> může být výsledkem špatného výběru, vedení a rozvíjení lidí. Někdo z Vás možná dříve konstatoval: „Kdybych se na ně vykašlal a dělal vše sám, výsledky by byly stejné nebo vyšší“
 • 3 -> možná sedíte v kanceláři s „týmem“ kolegů a každý dělá svou práci, i když jí každý odvede na 100%, vyššího výsledku než 3 se nedostaví.
 • 5 –> Tento výsledek se objeví, pokud jsou členové týmu správně vybráni, vedeni a rozvíjeni. Mají rozdílné znalosti a zkušenosti, navzájem se inspirují. Funguje zde odpovědnost vůči spolupracovníkům, která jedince směřuje k vyšším výkonům. Členové týmu jsou si navzájem oporou. 

 Pár tipů:

 1. Když spolupracovník něco neudělal v termínu - neptejte se PROČ? (má připravenou výmluvu), ptejte se raději KDY to bude (tím ho stavíte před rozhodnutí)
 2. Když spolupracovník něco udělá špatně - neříkejte mu, že to udělal ŠPATNĚ (moc dobře to ví), ptejte se raději jak to může udělat JINAK (podněcuje to ke zlepšení a vynechá se negativní emoce)
 3. Orientujte se na lidi, kteří si uvědomují, že to co fungovalo dnes, nemusí fungovat zítra.
 4. Nejdřív zjistěte "s kým máte tu čest" (jaké má motivy, co je to za typ člověka, jak je spokojen, jaké má postoje...) až pak dávejte návrhy ke spolupráci. Ušetříte si spousty času a odmítnutí.
 5. Když se na cokoli ptáte, nespokojte se s první odpovědí. Jděte do hloubky. (můžete najít myšlenkové brzdy a v některých případech lusknutím prstu odblokovat)

Průběh kurzu:

 • Uvedení do světa SPOLUPRÁCE
 • Důležité kroky pro úspěšnou spolupráci (v kostce Umění Spolupráce I,II,III)
 • Váš případ a praktické „jak na to“ (formou řízené diskuze)

Člověk sám může dosahovat jenom „malých“ výsledků, k dosahování velkých výsledků jsou potřeba lidé a jejich potenciál. Amatéři soupeří, profesionálové spolupracují.

Každý podnět a zkušenost je vítána. Těším se na Vás.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.