Úvod do datové analýzy a vizualizace v R

9fbwe5qfpyfdpql-128380732-3367826776661912-2679999586460231516-n.jpg

Jan Kislinger

Vystudoval jsem statistiku a optimalizaci na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Během studia jsem pracoval jako analytik v bankovnictví a denně jsem tak využíval nástroje jako SQL, Excel a R. Po studiu Více o lektorovi »

6ugumadmemu8b18-headerhome.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz Vám pomůže rychle se zorientovat v jazyce R a interaktivním prostředí RStudia. Budeme se věnovat zejména analýze dat "tidy" přístupem - tedy pomocí knihoven shrnutých do balíku tidyverse. Během všech částí projdeme kompletně celou oblast manipulace s daty a vizualizace - od úplných začátků po pokročilé metody. Na konci seminářů sami uvidíte, kolik práce se zjednodušit jednoduchými operacemi v R oproti oproti spreadsheet nástrojům, jako například Excel.

Většina kurzů (soukromých i na vysokých školách) učí R klasickým způsobem. Moderní způsob pomocí balíku tidyverse je mnohem jednodušší pro začátečníky, jelikož nevyžaduje takové znalosti datových struktur v jazyce R. Navíc lze pomocí něj vytvářet analýzy a grafy mnohem snadněji s mnohem čitelnějším kódem. Proto se v tomto semináři zaměřujeme zejména na skupinu knihoven, které patří do tohoto balíku: dplyr, tidyr, purrr, ggplot2, ...

Pro koho je seminář určen:

  • Datový analytici, jejichž každodenním chlebem je Excel a/nebo SQL.
  • Studenti, kteří zpracovávají data pro svoji bakalářskou, nebo diplomovou práci.
  • Všichni, kdo chtějí změnit svoje zaměření na datovou analytiku, nebo data science.
  • Lidé bez zkušeností s jazykem R, kteří mají nějakou zkušenost s některým z nástrojů pro práci s daty: Excel, SQL, nebo Python.
  • Mírně a středně pokročilí v R, kteří dosud nevyužívali knihovnu tidyverse.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?