Udržitelná móda a chytré nakupování

89cwb93vag7vir0-20230929-111615-0000.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Jak bude kurz probíhat:

První hodinu probereme, jak udržitelnost funguje, co to vlastně znamená a co to znamená pro nás. Taky si popovídáme, jak udržitelně nakupovat a neutrácet za zbytečnosti, jak poznat kvalitní materiály a co se dá všechno udělat, abychom ode dneška utratili maximálně 20% toho, co dřív a vypadali o 80% líp.

Druhou hodinu si probereme konkrétní obchody, vintage shopy, seconhandy, charity shopy, návrhářské butiky, sample sales, fast fashion obchody a vysvětlíme si, jak se vytváří cena oblečení, které nosíme v tom kterém typu obchodu a za co utratíme peníze. Povíme si o různých vychytávkách, které vám pomůžou, aby jste neplatili plnou cenu, ale chytře kombinovali různé nabídky a outfity. Vysvětlíme si, co to je luxus a jak působit jako Pařížanka, i když nemáte outfit z Pařížské.

Třetí hodinu budeme mít prostor na otázky a budeme si povídat o tom, co vás bude zajímat a probereme konkrétní možnosti a tipy, které pomůžou přímo vám. 

Co s sebou:

  1. telefon nebo papír na poznámky (chcete-li, ráda Vám po kurzu pošlu na email seznam obchodů a toho, co jsme probrali a co budete potřebovat)
  2. alespoň jednu dvě fotky outfitů / kamarádek / hereček (stačí na mobilu), u kterých se vám líbí, jak se oblékají, a fotku vaší skříně (neuklízejte kvůli ní 🙂)
  3. dobrou náladu
  4. otázky, které Vás zajímají už teď, pokud nějaké máte 🙂

Moje zkušenosti s udržitelností a módou:

Je mi 39 a módou jsem se začala zabývat ještě než jsem šla studovat design do Liberce na TUL. Mám vlastní značku na luciemarkova.cz a udržitelnost řeším jako jednu z pro mě naprosto zásadních věcí v rámci mojí každodenní práce. Příležitostně přednáším na VŠE. Dělala jsem nízkonákladové kostýmy pro studenty na HAMU, ale i luxusní róby pro zahraniční celebrity. Dělám to dlouho a strašně mě to baví. Udržitelnost jsem řešila už v rámci svojí bakalářky, když to ještě nebylo celospolečenské téma a vytvořila část kolekce recyklací oděvů, které se neprodaly. Měla jsem příjemné i nepříjemné klienty, ale všichni do jednoho chtěli vypadat dobře, utratit za to co nejmíň a ani nikomu z nich není jedno, co má na sobě. Není to jedno ani lidem, co říkají, že jim to je jedno. 

Dáme si kávu, čaj nebo skleničku u mě v podkrovním ateliéru a já vám ukážu, co dělám a jak. Řeknu vám, s čím jsem se už potkala ohledně látek a výrobců, co mi říkají na veletrzích fabriky - to dobré i to špatné a jak se s různými situacemi umíme vypořádat. Přibližně po hodince už budete mít jasno, co si o celém tom zmatku myslíte vy. Volba, jak dál, je vždy na vás, ale vědět víc znamená mít možnost se rozhodnout a já vám garantuju, že budete odcházet spokojení. Když ne, vrátím vám peníze za kurz. Ručím za to, že po kurzu už budete vědomě vybírat každý kousek a budete se cítit daleko líp.

Budu dál na telefonu, kdybyste měli doplňující otázky, takže klid, když na něco narazíte později. Bez obav volejte, ráda to s vámi proberu.

Těším se na vás na kurzu 🙂

Doprovodné fotky

  • 3tx6kfbmbu9vbeo-img-20230922-wa0007.jpeg
  • 3k7ek12orta46um-img-20230914-wa0010.jpeg
  • 4oom38bires794b-pxl-20230915-103630935.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.