Tati, mami, vyrobte mi dřevěnou hračku

3rsclfwd0z0-fotka-domecku-pro-panenky.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Ne všechny hračky musíme kupovat. Přijďte si je vyrobit a objevte dvojnásobnou radost: poprvé při jejich výrobě a podruhé, až si s nimi budou děti u Vás doma hrát.

Komu je kurz určen?

Kurz je vhodný pro rodiče, kteří vyhledávají společné zážitky, během kterých se poznají v neobvyklých situacích a hodně se přitom nasmějí. Ideální tedy je, když přijde tatínek a maminka. Přijít může ale také pouze jeden z nich, nebo táta se starším synem, případně s dědečkem, maximálně budou vyrábět tři lidé jednu společnou hračku - projekt za jednu cenu: 1900 Kč.

Co budeme vyrábět?

DOMEČEK PRO PANENKY holčičkám, RYTÍŘSKÝ HRAD klukům. Pokud byste se chtěli pustit do jiné hračky, je to možné po domluvě s lektorem kurzu.

Pracovat budeme s truhlářským nářadím: řezat na pokosové a pásové pile nebo přímočarkou. Brousit excentrickými bruskami, vrtat, šroubovat... Tuto činnost uvítají zejména tatínkové, ale občas se určitě přidá i nějaká žena. Ženy budou však nejspíše pilovat pilníkem, dobrušovat, vyřezávat řezbářským nožíkem nebo dlátkem, malovat panenky nebo rytíře a občas něco nebo někoho podrží. Pokud nemáte s tímto nářadím žádnou zkušenost, naučíte se to a Vaše sebevědomí poletí rychle vzhůru, uvidíte.

Veškeré nářadí dostanou účastníci kurzu zapůjčené. Na místě bude možné koupit si řezbářské nožíky, drobnější dláta, brousky a kousky dřeva pro další, samostatné tvoření.

Paralelně, tedy ve stejný den, na stejném  místě, pouze v jiné místnosti (ne ve strojovně, ale v řezbárně), bude probíhat Řezbářský kurz aneb Velká radost z malého kousku dřeva, během kterého si můžete vyrobit jednodušší hračky s pomocí nářadí řezbářského: zejména dlát a nožíků. Oba kurzy lektoruje Marek Vodička.

Zvolte si tedy takový kurz, který je Vám bližší. 

Oba kurzy probíhají v sobotu 4. a v neděli 5. listopadu. Pokud se přihlásíte na sobotu a něco nestihnete (například nábytek do domečku nebo rytíře či koníka do hradu, studnu nebo dělo, můžete si to přijít v neděli dokončit.

Jak může vypadat Váš domeček pro panenky nebo pro skřítky? Nechte se inspirovat.

Jak může vypadat Váš rytířský hrad? Inspiraci najdete zde.

Cena

Cena 1900 Kč je myšlena za jeden výrobek, na kterém se mohou podílet maximálně tři lidé.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.