Splněný sen o 5-ti minutové efektivní relaxaci aneb Autogenní trénink (7 lekcí)

20140804-141441-manager-meditation.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Jako spousta z nás jsem hledal způsob, jak RELAXOVAT EFEKTIVNĚ as co nejmenšími nároky na ČAS a PROSTOR

Díky tomu jsem dospěl k metodě Autogenního tréninku, o kterou se s vámi chci podělit. Ukázku si můžete poslechnout UKÁZKA ZDE

Během 7 setkání (každý další týden vždy ve stejný den, kterým kurz začíná) si ukážeme a procvičíme jednotlivé fáze Autogenního tréninku. Při každém setkání si vyzkoušíme jednu novou část a následně celý komplet. Vždy si před odchodem rozdáme CD nebo jinou formu Audio záznamu dané fáze, kteru si doma budeme trénovat do dalšího setkání. Takto si je nakonec osvojíme všechny a spojíme je v jeden celek. 

A teď trochu teorie: Co to je Autogenní trénink?

Jde o velmi rozšířenou relaxační metodou. Vypracoval ji berlínský neurolog a psychiatr J. H. Schultz (1887-1970) a nazval ji podtitulem koncentrativní sebeuvolnění, protože mu šlo o vytvoření takové metody, kterou by na sebe mohl aplikovat člověk sám. Inspiroval se zkušenostmi z autosugesce, hypnózy, jógy, progresivní svalové relaxace a psychoterapie. Nejedná se jen o relaxační metodu, ale také o nácvik sebeprožívání a sebeovládání, kdy člověk ve stavu sebepohroužení může působit sám na sebe. Pomocí nacvičeného sledu představ a slovních formulí/příkazů může ovlivňovat některé své tělesné funkce a dokonce i odstranit nevhodné návyky, nebo navodit žádoucí psychické stavy. Právě proto se autogenní trénink stal oblíbený u sportovců, kteří ho používají převážně ke kontrole předstartovních nebo předzávodních stavů.

Princip autogenního tréninku

Principem autogenního tréninku je stav vnitřního duševního soustředění při maximálním tělesném uvolnění, k němuž dochází cestou autosugesce. Cvičící se koncentruje na určité myšlenky a představy, které ovlivňují jeho psychiku a organismus. Podmínkou relaxace je odpoutání se od vnějších vlivů působících na člověka a koncentrace na sebe sama.

K čemu lze autogenní trénink použít a jaké účinky autogenního tréninku jsou vědecky potvrzené.

  • nácvik uvolnění a tím dosažení intenzivního tělesného i psychického odpočinku
  • regeneruje organismus
  • dosažení zklidnění a uvolnění ve stresových situacích
  • zlepšení soustředění
  • zlepšuje kvalitu spánku - navození rychlého usnutí a dosažení vydatného spánku
  • zlepšení sebeovládání
  • při dlouhodobém cvičení zlepšuje kvalitu života a duševní vyrovnanost

Autogenní trénink je pro každého, kdo si je vědom faktu že relaxovat je nejen dobré, ale také nutné.

Co sebou na kurz? Pohodlné oblečení.

Co kromě praktickéo cvičení získáte? Po každé návštěvě dostanete emailem odkaz na stažení toho, co jsme danou lekci nacvičovali, včetně minulých fází proto, abyste doma mohli samostatně trénovat. Postupně tak za sedm lekcí získáte nejen praxi, ale i komplení audio sestavu :-) a to není šapný :-) 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.