Sebepéče: Základ spokojeného života

87tsyi1vtovejfi-untitled-1.jpg

Barbora Vavřichová

Jsem psycholožka a téma sebepéče je mou srdeční záležitostí. S nadšením na toto téma vedu workshopy a píši blog.V současné době působím na část úvazku v Více o lektorovi »

81bd0k20k7b3b29-3816436.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Péče o sebe je základem životní pohody. Řeč je o vědomě vykonávaných aktivitách, které podporují dlouhodobé fyzické i duševní zdraví. I když má sebepéče u všech lidí stejné pilíře, u každého vypadá trochu jinak.

Cílem workshopu je dát vám, účastníkům, prostor pro zjištění, ve kterých oblastech života se o sebe můžete starat lépe. Zarámujeme si, co sebepéče vlastně znamená a jak ji můžeme vnášet do našich všedních dnů. Protože plány se tvoří snadno, ale provedení někdy pokulhává, podíváme se také na možné překážky, které mohou sebepečujícím aktivitám bránit, a zamyslíme se, jak je překonat.

Na co se můžete těšit

Budete spoluutvářet obsah workshopu skrz diskuze a sdílení vlastních zkušeností. Poznáte teoretický rámec, který usnadní pochopení konceptu sebepéče. Také si vyzkoušíte vybrané techniky jako například:

  • Dechový trojúhelník
  • Seznam vděčnosti
  • Mindfulness cvičení
  • Karty sebepéče

Pro koho?

Workshop je určený pro lidi, kteří o pojmu sebepéče nikdy před tím neslyšeli, i pro ty, pro které je péče o sebe pomalu rutinní záležitostí. Vnitřní prožívání a lidské potřeby se proměňují. Učit se tyto změny vnímat a reagovat na ně je nekončícím procesem sebepoznávání. Proto vás toto setkání obohatí, ať už se nacházíte v kterékoli části této cesty.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.