Sebeobrana proti dezinformacím

Kurz teď nemá vypsaný termín
Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.
Svět kolem nás propadá bludům. Jak tomu čelit?
Sociální sítě využívají psychologických mechanismů, proti kterým nemáme obranu. Lidé šílí, věří absurdním věcem a vzájemně se ve své víře utvrzují. Jak se z toho nezbláznit a ještě pomoci ostatním?
Kritické myšlení je dovednost a jako každá jiná dovednost se dá naučit. Společně se v praktických cvičeních naučíme rozpoznat manipulace, dezinformace a propagandu.
Jak bude kurz probíhat?
Ve 120 minutách se podíváme na různé příklady dezinformací a propagandy z médií a internetu a rozpitváme si je, abychom pochopili jak fungují. A prověříme tak trochu i naše vlastní názory abychom se naučili s nimi pracovat a lépe poznali sami sebe.
Proč právě tento kurz?
- Získáte praktické dovednosti pro orientaci v informačním prostředí.
- Seznámíte se s vlastním konfirmačním zkreslením, kognitivní disonancí a tribalismem.
- Naučíte se prověřovat informace a chránit se před manipulací.
- Zjistíte co vám média neřeknou.
Další zajímavé kurzy

SketchUp - základy 3D modelování
Boskovice ,

Webdesign 1
Praha ,

Online kurz akvarelu: Akvarel srozumitelně - Květinové motivy hravě

Komunikací k porozumění a blízkosti
Webinář - online ,

POHYB, DECH A PŘÍBĚH: pohybová a taneční improvizace
Praha ,
Odpovídáš či reaguješ na tento komentář: