Rozpoznejte skryté manipulace v komunikaci

8513450-7935040-portret3.jpg

Lenka Kubáčová

Albert Einstein kdysi pravil, že šílenství je dělat věci stále stejným způsobem a očekávat pokaždé jiný výsledek. I proto vám pomáhám myslet a konat jinak. Životní cesta každého z nás vede jinudy. Málokdy je přímá a Více o lektorovi »

8513450-7935040-portret3.jpg

Lenka Kubáčová

Albert Einstein kdysi pravil, že šílenství je dělat věci stále stejným způsobem a očekávat pokaždé jiný výsledek. I proto vám pomáhám myslet a konat jinak. Životní cesta každého z nás vede jinudy. Málokdy je přímá a Více o lektorovi »

94ithlb6cla81i1-worried-girl-413690-640.jpeg
Českolipská 1112/21, Mělník (mapa)

už jen 2 účastníci a kurz se uskuteční

Zbývá 5 míst

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

„Hole a kameny nám mohou zlámat kosti, ale slova nám zlomí srdce.“ Robert Fulghum

Seminář pro ty, kteří chtějí umět rozpoznat skryté manipulace v komunikaci u sebe i u druhých. Naučit se na ně vhodně reagovat a měnit je. Také je pro ty, kteří chtějí pochopit, jak skryté manipulace nevhodně ovlivňují vývoj naší osobnosti v jednotlivých etapách života.

Vše, co děláme, děláme nejlépe, jak v daný okamžik umíme. Vychováváme své děti, připravujeme je na život. I přes všechnu naši snahu můžeme občas sklouznout ke způsobům komunikace, které ani nám ani našim dětem moc neprospívají. Říká se tomu skrytá manipulace.

I naši rodiče nás na život připravovali nejlépe, jak uměli. A i oni nevědomě využívali skryté manipulace. Ovlivnili naše životy, mínění o sobě samých i o světě tam venku. To se nám promítá do našeho chování v dospělosti, vztahů i práce.

Skrytá manipulace je forma komunikace, chování. Nemůžeme komunikovat, aniž bychom se navzájem neovlivňovali. A skrytá manipulace je způsob ovlivňování, který si předáváme z generace na generaci. A to i přesto, že našemu zdravému emočnímu vývoji a utváření identity jednotlivce neprospívá.

Pramení z myšlenkových a komunikačních stereotypů, které jsou uloženy hluboko v našem podvědomí a předáváme si je. Táhne se, jak červená nit rodovými liniemi již po staletí. Nevnímáme je, nepřemýšlíme o nich, vypouštíme je z úst, protože to tak dělaly generace před námi. A neuvědomujeme si, co s naší osobností i talenty dělá.

Co účastí na semináři získáte

 • Naučíte se rozpoznat nejčastější typy skrytých manipulací.
 • Dokážete pojmenovat, které z nich nejvíce ovlivnily vaši osobnost a jak.
 • Získáte tipy, jak s tím pracovat, abyste se cítili lépe.
 • Objevíte příležitosti a způsoby, jak červenou nit zpřetrhat.
 • Pochopíte, jak ovlivňují klíčové fáze vývoje osobnosti, i schopnost učení, rozvoj talentů, navazování vztahů a reakce na vnější svět.
 • Budete mít příležitost rozpoznat vlastní sebemanipulaci a odstranit ji ze svého života.

Program semináře

 • Co to je skrytá manipulace
 • Proč si ji předáváme z generace na generaci
 • Myšlenkové a komunikační stereotypy
 • Její vliv na emoční vývoj dítěte a utváření identity
 • Její důsledky v dětství a dospívání
 • Co a proč si odnášíme do dospělosti
 • Nejčastější typy skrytých manipulací a jejich důsledky
 • Rozpoznání skrytých manipulací u sebe i u dětí
 • Jak je z komunikace odstranit
 • Účinná sebeobrana proti manipulaci i sebemanipulaci

Budeme si povídat o těch nejběžnějších typech skryté manipulace, co způsobují, jak ovlivňují nás i vývoj našich dětí, chování v dětství, dospívání i dospělosti. A jak to udělat, abychom červenou nit skrytých manipulací zpřetrhali a začali sami se sebou i svými dětmi komunikovat více vědomě, jinak a prospěšněji.

Interaktivní seminář, na kterém se zapojíte formou tvůrčí a hravé diskuse a řešením konkrétních životních situací.

 

Poznámka: Prosím, berte počet účastníků, kteří jsou přihlášení přes Naučmese, jako orientační. Prodávám své semináře i přes svůj web a další weby, a tak bývá konečný počet účastníků vyšší, než vidíte na Naučmese.

Víš, že Lenka vede také tyto kurzy?

Víš, že Lenka vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.