Řezbářský kurz na farmě - kreativní den s koňmi

2oycsahcvog-foto-na-naucmese.jpg

Petr Novotný

Vyřezávání je mým povoláním i koníčkem, kterému se věnuji již více jak patnáct let. Od dětství jsem také hodně kreslil, ale řezba nakonec v mé tvorbě převládla. Více o lektorovi »

34i1a0q3ve0-img-1165.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Chcete si odpočinout, přitom se něco naučit a pěkného vytvořit?


Pak bychom Vás pozvali ke dni strávenému kreativní tvorbou, ať už vyřezáním nebo kresbou. Den, který bychom společně strávili na venkově, na farmě s koňmi a nádhernou okolní přírodou.

Ideální místo pro nerušenou relaxaci a tvořivou atmosféru.

Hlavním motivem kurzu je řezbářství, pokud však třeba rádi kreslíte nebo se kreslit chcete naučit, tedy je tento kurz také pro vás!

Kromě umělecké činnosti budete mít možnost využít relaxační vycházky na koních do čisté a voňavé přírody přímo v okolí statku.

A aby nám to šlo všechno šlo od ruky, bude přichystané občerstvení, včetně chutného vegetariánské oběda :-)


Co společně vytvoříme a zažijeme?

Na kurzu dostanete připravený polotovar, na kterém se předem domluvíme a také Vám zapůjčíme profesionální řezbářské nářadí a další pomůcky. Také bude k dispozici papír a kreslící potřeby na vytváření náčrtků a plánů či samotnou kresbu. Během kurzu budete seznámeni s bezpečnou prací s dláty, s technikami řezby a výtvarného zpracování zvoleného námětu. Na závěr kurzu si odnesete svůj výtvor, ať už řezbu nebo kresbu a také  plánky a materiály, jež Vám usnadní další tvoření a třeba Vás i inspirují. Budete moci nahlédnout do knih, zabývajících se tématem kurzu a získáte kontakty na nákup řezbářského nářadí, pomůcek a literatury. 

Pro každého účastníka kurzu je také v ceně zahrnuta cca 45 minutová vycházka na koni v místním okolí. Že jste na koni nikdy neseděli vůbec nevadí. Koně jsou u nás laskavé a milé povahy, zvyklí pracovat s nejmenšími dětmi. Procházka je vyloženě za účelem relaxace a odpočinku a možná trochu jiná než jste třeba zvyklí :-)


Časový harmonogram:

9:00 - 10:00 příjezd a setkání s účastníky
10:00 - 11:30 první etapa umělecké tvorby
11:30 - 13:30 přestávka na oběd, relaxaci a na vyjížďku ( i během přestávky je možné tvořit dle libosti) 
13:30 - 18:00 druhá část tvořivé části kurzu
18:00 Závěr kurzu
18:00 - ….Posezení, povídání a odjezd domů 

Kurz je koncipován pro 4-6 účastníků, takže individuální přístup a rodinná atmosféra je zaručena. Stejně, tak i intenzivní předání zkušeností daného řemesla, díky času, který pro vás lektor může mít.

Koně máme nachystané  tři, takže, je pravděpodobné, že se vystřídáme na dvě skupinky, tak aby opravdu každý měl co nejzáživnější prožitek.

 

A jak se k nám dostanete?

Pokud nepojedete autem, tak  na kurz je dobrá dostupnost z Brna vlakem do Svitav, kde vás můžeme vyzvednout a dopravit přímo na místo konání.

Těšíme se na Vás!
….


Dnem vás bude provázet Petr, který povede samotný kurz řezbářství, či malby. Na koních pak David s nímž a jeho úžasnými koňskými parťáky zažijete osvěžení od stresu běžného dne.

Doprovodné fotky

  • 6aflz0ia752-01.jpg
  • 2d3bpzidex6-doprov-foto-na-profil.jpg
  • 4nv8g7m5bkn-doprovodne-foto-na-profil.jpg
  • 6lkjhv2fv13-doprovodne-foto-2.jpg
  • 8mtqzx5fzdi-img-7617-pano-web-header.jpg
  • 1s75t3qf7ss-09.jpg
  • 4yclei512wj-05.jpg
  • 5bcjflryc9a-10.jpg
  • 6j7kikb139k-06.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.