Queer Divadlo

8r4gb2yp8sdmr89-dada1.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

„Queer nutně neznamená gay nebo lesba. Queer je sexuální, radikální, z jiné kultury, nelineární, redefinující formu i obsah.“ - Sky Gilbert, dramatik, režisér, performer, herec a akademik.

Přijďte zkusit základy herecké performance založené na improvizaci a dozvědět se o hraní v subverzivním queer divadle od jediné queer divadelní formace v Čechách. Workshop je určen jak amatérům, kteří si chtějí vyzkoušet herecké techniky v bezpečném prostředí, tak profesionálům v rámci tréninku anebo zkušenostního výcviku queer divadla.

Workshop zahrnuje následující témata:

specifika queer divadla, sdělování obsahu zabaleného do ironie, satyry a nadsázky, sdělování nekomfortního a nekonformního obsahu, jevištní pozornost a pohyb, hledání představivosti a rozvoj fantazie, fyzická nálada v kontextu existence na jevišti, etudy na komunikaci s partnerem verbálně i neverbálně, práce s divadelním textem, monologem, dialogem a divadelní improvizací

Jednodenní setkání, 6 hodin.

S sebou pohodlné oblečení a obuv. Počet účastníků je omezený - minimální kapacita je 8 osob, maximální kapacita 10 osob.

Workshop bude rozdělený do 2 bloků s 1 přestávkou. Začátek 10:00, předpokládaný konec 17:00. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.