Prezentuji se v prezentaci

20130205-122557-Jan Maule_foto.jpg

Jan Maule

Lektoruje jako zaměstnanec organizace Attavena o.p.s. Zde se také podílí na přípravě výukových materiálů projektu Jak na to. Mezi jeho zájmy v oblasti ICT patří Více o lektorovi »

20130205-122556-presenting.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Prezentace od začátku do konce. Od chvíle, kdy začínáme přemýšlet, o čem budeme mluvit, až po závěrečné poděkování a potlesk.

O prezentaci přemýšlíme komplexně – naučíme Vás, jak při svém projevu použít počítač, jaké materiály si na něm připravit a jak to vše technicky zvládnout. Toto téma bývá často lektory opomíjeno a výsledkem je pak perfektní slovní projev, ale nudný obraz. A lidé vnímají především očima.

Ukážeme si, jak prezentaci vdechnout život, dynamiku a pohyb, tedy takové prvky, které jednoznačně pomohou zvýšit zájem o prezentované a udržet pozornost posluchačů. Samozřejmě se budeme věnovat také konkrétním tipům na úspěšný verbální i neverbální projev. Výuka je z podstatné části zaměrena na používání softwaru MS PowerPoint 2010.

Kurz je vzhledem k našim dlouholetým zkušenostem rozdělen do dvou částí:

  1. Před zahájením kurzu se navzájem kontaktujeme a předáme Vám výukové materiály, které shrnou základní znalosti na téma prezentace a prezentování. Tyto materiály jsou ve formě krátkých videí a názorných cvičení. Studijní náročnost činí přibližně 3 hodiny. Díky tomuto inovativnímu individuálnímu přístupu je kurz vhodný jak pro začátečníky v prezentování či ovládání počítače, tak pro pokročilé, kteří nemusí absolvovat rozsáhlejší teoretickou výuku základních znalostí.
  2. V úterý 5. března na adrese Husova 45, České Budějovice proběhne praktický kurz, který naváže na předem nastudované materiály. Od 17:00 nás čeká zhruba dvouhodinový nácvik praktických dovedností pod vedením zkušeného lektora. Vyzkoušíme si jak přípravu vlastní prezentace, tak nácvik prezentačních dovedností. Vyzkoušíme si, jak lze v praxi použít to, co jsme zatím studovali jako teorii.

Kurz je jednou z částí projektu JAK NA TO (č. CZ.1.07/3.2.08/02.0036), financovaného z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Naším cílem je zdarma umožnit výuku několika osobám a zjistit od nich zpětnou vazbu k našim studijním materiálům. Podmínkou účasti je tedy vyplnění krátkého dotazníku a účast v několikaminutové závěrečné diskuzi. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.