Poznejme se s koněm: Strach, nejistota a vnitřní kritik

7fvr7n95ybt4ftg-vera-vranova.jpg

Věra Vránová

Koně jsou mým světem už od útlého dětství - jezdila jsem, starala se o ně a trávila s nimi veškerý volný čas. Trávila jsem tam opravdu hodně času a mnohokrát mě napadlo, proč se koně pokaždé chovají jinak - tréninkové Více o lektorovi »

7fvr7n95ybt4ftg-vera-vranova.jpg

Věra Vránová

Koně jsou mým světem už od útlého dětství - jezdila jsem, starala se o ně a trávila s nimi veškerý volný čas. Trávila jsem tam opravdu hodně času a mnohokrát mě napadlo, proč se koně pokaždé chovají jinak - tréninkové Více o lektorovi »

3nwtmxzx88ad0uu-dsc-8498.jpg
Benešov (mapa)

už jen jeden účastník a kurz se uskuteční

Zbývá 5 míst

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Bojíme se ...

 • mluvit před lidmi
 • udělat chybu
 • že nás vyhodí z práce
 • že nás nebudou mít doma rádi
 • že nebudeme dost dobří
 • že se ztrapníme
 • že nám někdo ublíží
 • že si ublížíme
 • že ublížíme druhým ...

Strach nemáme rádi. Vyhýbáme se mu. A právě proto nás ovládá ...


Přitom na strachu, jako takovém, není nic špatného. Potřebujeme ho. Pomáhá nám přežít. Je
však potřeba ho znát a dát mu své místo.


A proto se na něj pořádně podíváme: víkendový seminář s koňmi na téma strachu. S našimi -
svého koně nepotřebujete. A dokonce se i koní můžete bát :)


Proč s koňmi?

Nejenže mají se strachem hodně zkušeností, zejména nám umí přesně zrcadlit
to, čeho se opravdu bojíme. Neuvěří nám naši přetvářku, ale za to nám pomohou najít cestu
ven. Pro koně je otázkou života a smrti, jestli dobře přečte, kdo proti němu stojí. V přírodě jsou loveni predátory - a ti, když loví, se všemožně přetvařují a předstírají, že neexistují. 

... Připomíná vám to něco? :-)

Moji koně ví, že je lidi neloví. Práci s lidmi milují. Jenže instinkt zůstal - a díky němu teď dávají lidem najevo, kde jsou v souladu, kde prožívají rozpor a kde jsou nevědomí. 

To zní dobře. Ale nedokážu si představit, jak to probíhá.
Budeme dělat různá cvičení, s koňmi i bez nich, jednotlivě, po dvojicích i s celou skupinou. Budeme pozorovat sebe a své reakce stejně jako koně.

Na rozdíl od koučinku či terapie prožijete rovnou i praktickou část - obrovskou výhodou je prožitek ze změny - nebudeme si jen povídat a teoretizovat - i když to také - ale pošlu vás do úkolu s koněm a pokud se při jeho plnění objeví nějaká překážka, pomohu vám ji překonat. Když se to podaří, dostanete od koně okamžitou zpětnou vazbu. Poslechne vás. A vy zjistíte, že změna je možná.

Osaháte si tedy, jaké je zrovna to vaše řešení. Ne to učebnicové. Neslibuji, že změním váš život navždy a už nikdy danou překážku nepotkáte. Ale že už budete vědět, jak na to.

Koní se bojím. Je to bezpečné?
Strach z koní je naprosto normální a není překážkou v účasti na kurzu :-) Hodně toho můžeme udělat i bezkontaktně - přes ohradu. Zároveň také máme i malé koně a poníky. A především - koně jsou speciálně trénovaní na práci s dospělými i malými dětmi.

Na začátku si řekneme bezpečnostní pravidla. Pak by se nic stát nemělo. Je však třeba si uvědomit, že se stále jedná o živá zvířata a nikdy vám nemohu nic zaručit. Není to však nebezpečnější než přecházet silnici.

Co potřebuji sebou?
Pevné boty, pohodlné oblečení a karimatku/deku/podložku na cvičení - použijeme uvnitř i venku. Hodit se bude i zápisník a psací potřeby :-)

Na koních se v průběhu kurzu nejezdí - celou dobu budete stát nohama pevně na zemi.

Kde se to koná?
Na nádherném Statku Český Dvůr, kde můžeme zajistit i oběd a ubytování. Hromadnou dopravou není snadné se tam dostat, pokud nemáte vlastní auto, můžeme se domluvit na vyzvednutí v Praze/Benešově.

Kde najdu více informací?
Na mém webu nebo emailu, případně si třeba můžete poslechnout Podcast na rádiu WAVE, ve kterém jsem o sebepoznání s koňmi mluvila...

Budu se těšit!

Věrka

Doprovodné fotky

 • 814s7g9hvza94w1-dsc-8931.jpg
 • 816k8hioydouaf9-img-6758-2.jpg
 • 5ff1w2ckwjh6je3-dsc-9026.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?