Poznejme se s koněm: Osobní hranice, sebevědomí a sebehodnota

7fvr7n95ybt4ftg-vera-vranova.jpg

Věra Vránová

Koně jsou mým světem už od útlého dětství - jezdila jsem, starala se o ně a trávila s nimi veškerý volný čas. Trávila jsem tam opravdu hodně času a mnohokrát mě napadlo, proč se koně pokaždé chovají jinak - tréninkové Více o lektorovi »

2wgxxsg5tkm2hbf-poznejme-se-s-konem1-min.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

  • Neradi vyvoláváme konflikty.
  • Je těžké vymezit se.
  • Je náročné sdílet svá přání, tužby a potřeby.
  • Máme pocit, že si to nezasloužíme.
  • Neumíme se prosadit.
  • Zůstáváme v nefunkčních vztazích.
  • Nevěříme sami sobě.
  • Nevěříme svým pocitům a nevyznáme se v nich.
  • Naše sebehodnota je závislá na mínění druhých.

Wow, to zní děsivě. Co s tím?

Je třeba převzít odpovědnost za svůj život. Dokud to neuděláme, budou nás ovládat druzí.
I ti, co to s námi myslí dobře.

Na tomto kurzu se zaměříme na poznání a zdravé vymezení vlastních hranic, téma
sebehodnoty, sebelásky, sebevědomí a sebedůvěry. A sebepoznání je základem pro to, abychom věděli, kam vlastně směřujeme a co si přejeme.

Jasně, to dává smysl. Ale takových kurzů je přece mnoho ...

Je :-) a je to jedině dobře. Já nabízím pohled svůj, ale hlavně i pohled koní ...

Tomu nerozumím. Proč s koňmi?

Lidi možná ošálíte, cvičení se naučíte, ale koně ne. Jsou experti na čtení v druhých. Neuvěří nám naši přetvářku. Je to jejich instinkt - predátoři na lovu se přetvařují. Dělají, že nejsou a chovají se v rozporu s tím, co chtějí - LOVIT. Pro koně je otázkou života a smrti, jestli dobře přečte, kdo proti němu stojí.

Moji koně ví, že je lidi neloví. Práci s lidmi milují. Jenže instinkt zůstal - a díky němu teď dávají lidem najevo, kde jsou v souladu, kde prožívají rozpor a kde jsou nevědomí. 

To zní dobře. Ale nedokážu si představit, jak to probíhá.

Budeme dělat různá cvičení, s koňmi i bez nich, jednotlivě, po dvojicích i s celou skupinou. Budeme pozorovat sebe a své reakce stejně jako koně.

Na rozdíl od koučinku či terapie prožijete rovnou i praktickou část - obrovskou výhodou je prožitek ze změny - nebudeme si jen povídat a teoretizovat - i když to také - ale pošlu vás do úkolu s koněm a pokud se při jeho plnění objeví nějaká překážka, pomohu vám ji překonat. Když se to podaří, dostanete od koně okamžitou zpětnou vazbu. Poslechne vás. A vy zjistíte, že změna je možná.

Osaháte si tedy, jaké je zrovna to vaše řešení. Ne to učebnicové. Neslibuji, že změním váš život navždy a už nikdy danou překážku nepotkáte. Ale že už budete vědět, jak na to.

Koní se bojím. Je to bezpečné?

Strach z koní je naprosto normální a není překážkou v účasti na kurzu :-) Hodně toho můžeme udělat i bezkontaktně - přes ohradu. Zároveň také máme i malé koně a poníky. A především - koně jsou speciálně trénovaní na práci s dospělými i malými dětmi.

Na začátku si řekneme bezpečnostní pravidla. Pak by se nic stát nemělo. Je však třeba si uvědomit, že se stále jedná o živá zvířata a nikdy vám nemohu nic zaručit. Není to však nebezpečnější než přecházet silnici.

Co potřebuji sebou?

Pevné boty, pohodlné oblečení a karimatku/deku/podložku na cvičení - použijeme uvnitř i venku. Hodit se bude i zápisník a psací potřeby :-)

Na koních se v průběhu kurzu nejezdí - celou dobu budete stát nohama pevně na zemi.

Kde se to koná?

Na nádherném Statku Český Dvůr, kde můžeme zajistit i oběd a ubytování. Hromadnou dopravou není snadné se tam dostat, pokud nemáte vlastní auto, můžeme se domluvit na vyzvednutí v Praze/Benešově.

Kde najdu více informací?

Na mém webu nebo emailu, případně si třeba můžete poslechnout Podcast na rádiu WAVE, ve kterém jsem o sebepoznání s koňmi mluvila...

Budu se těšit!

Věrka

Doprovodné fotky

  • 2p2j4a9f3s98dny-dsc-9026.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?