Individuální kurz malby šitý na míru

1yu1jixivfnescv-20210106-160613.jpg

Barbara Novorodá

Ahoj, já jsem Bára, je mi 26 let a jsem studentkou malby. Moje cesta k umění nebyla z počátku přímá, vlastně to dlouho vypadalo, že profesně zakotvím v právní Více o lektorovi »

1yu1jixivfnescv-20210106-160613.jpg

Barbara Novorodá

Ahoj, já jsem Bára, je mi 26 let a jsem studentkou malby. Moje cesta k umění nebyla z počátku přímá, vlastně to dlouho vypadalo, že profesně zakotvím v právní Více o lektorovi »

1ay35s8jbzndty7-91jx9e2zohl-ac-sl1500.jpg
Místo určíme na základě vzájemné dohody., Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

- Vážení klienti, opět přijímám přihlášky. -

První otázka, na kterou se vás zeptám, až si budeme domlouvat schůzku, bude, proč malujete. Někteří lidé malují například proto, že se potřebují odreagovat, jiní chtějí oslnit kolegy z práce tím, že „tohle vážně namalovali sami“. Jsou tací, co chtějí prostřednictvím obrazu vyjádřit svoje nejniternější představy, další se hlásí na výtvarné obory vysokých škol a v malbě vidí své potenciální povolání… Osobně nepovažuji žádný druh malby za ten jediný správný, jen je potřeba abychom si spolu pokud možno upřímně vyjasnili, o co vlastně máte zájem. Zlepšit vaši tvorbu společně dokážeme v každém případě.

Následně si domluvíme individuální schůzku. Optimální je, abych měla možnost přijít k vám domů, nebo tam, kde nejčastěji na svých věcech pracujete a v originále si je také mohla prohlédnout. Není to nicméně podmínkou, alternativu jistě najdeme ať již ve formě mého pražského bytu či plzeňského ateliéru. Kurz trvá cca 3 hodiny, což je orientační čas. Nemám ve zvyku dívat se na hodinky, strávíme spolu zkrátka celé dopoledne nebo celé odpoledne.

Na kurzu se společně podíváme na vaše starší obrazy, máte-li je k dispozici. Z těch je zpravidla nejsnazší určit, kde jsou vaše rezervy. Nemusíte se bát svoje obrazy se mnou sdílet, už jsem opravdu viděla ledaco. Mým cílem je posouvat jednak vaše technické schopnosti, ale také vnést nový pohled do vaší tvorby. Není od věci zamyslet se i nad tím, jak byste si vlastně představovali, aby vaše věci jednou vypadaly. Pomůže, pokud máte oblíbeného autora či autory, jejichž styl vás oslovuje. Následně vám v praxi ukážu cvičení, která vám pomohou se ve vašich slabších oblastech vylepšit (například co se týče perspektivy, užití barvy, ale i obsahové roviny obrazu). Společně se také podíváme na to, čím a na co vůbec malujete, případně vám doporučím, co a kde by bylo dobré dokoupit.

Konečně, jak jsem psala již v úvodním textu, kurz je koncipován jako individuální, což také znamená, že jeho obsah se bude řídit tím, co si přejete se naučit. Můžete si například usmyslet, že se chcete zdokonalit v olejomalbě, akrylu, akvarelu, nebo pastelu, nebo se naučit správně natahovat plátna... a pak se můžeme celou dobu bavit jenom o tom. Opravdu záleží pouze na společné domluvě.

Více o mně případně najdete na webové stránce www.barbaranovoroda.com :)

Doprovodné fotky

  • 1is79bag7gyg99v-img-20200703-wa0008.jpg
  • 45nygj9gq7cildv-20210106-223129.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.