Pixelmator: Snadné úpravy fotografií

20121212-095317-4049080_300.jpg

Jan Březina

Certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě využívá Lightroom ve své profesionální fotografické praxi a Více o lektorovi »

20140220-191829-vectormator-blog.png

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Pixelmator je jeden z nejlevnějších plnohodnotných grafických editorů pro Mac. Umí vše, co fotograf může potřebovat a to za zlomek ceny profesionálních programů. Nabízíme Vám intenzivní půldenní workshop, ve kterém Vás naučíme využít Pixelmator naplno.

Co Vás čeká?

Celý workshop je veden z pohledu fotografa a zaměřuje se na ty funkce, které fotograf potřebuje od grafického programu. Proto jsme připravili sérii praktických příkladů, na kterých si předvedeme konkrétní postupy. Nečekejte žádnou teoretickou přednášku, prezentaci z PowerPointu nebo obecné řeči. Od začátku do konce budeme pracovat s reálnými fotografiemi, na kterých si předvedeme konkrétní postupy z praxe. Vše pod vedením zkušeného lektora, s možností okamžitě vše zkoušet v praxi a diskutovat o tom, co a proč děláme.

V první části workshopu si projdeme uživatelské rozhraní Pixelmatoru a ukážeme si, jak pracovat s fotografiemi a přizpůsobit si Pixelmator tak, aby nám vyhovoval.

V druhé části si vysvětlíme a v praxi předvedeme práci s vrstvami a maskami. Vyzkoušíme si, jak se retušuje a jakým způsobem se v Pixelmatoru provádějí retuše.

V závěrečné části workshopu si probereme jednotlivé efekty a na desítce snímků si v praxi předvedeme, jak vylepšit expozici, kontrast, ostrost a barevnost fotografií.

Co se v praxi naučíte?

  • rychle a přesně retušovat fotografie
  • provádět  montáže, skládat fotografie a vyměňovat pozadí
  • zmenšit hloubku ostrosti, přebarvit snímek
  • doplnit text, rámeček či grafický symbol do fotografie
  • narovnat perspektivu u budov
  • zvětšovat a zmenšovat fotografie

Jak bude workshop probíhat?

Každý účastník workshopu dostane na začátku k dispozici pracovní fotografie, na kterých bude v průbehu celého workshopu probíhat výuka. Díky tomu mohou účastníci workshopu společně s lektorem všechny postupy okamžitě zkoušet v praxi a osvojit si tak efektivně všechny dovednosti. Lektor formou interaktivního výkladu popíše jednotlivé techniky práce na konkrétních příkladech a účastníci budou vše procvičovat na stejných snímcích na svých počítačích.

Uprostřed uděláme krátkou 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní MacBook s nainstalovaným Pixelmatorem. Pokud jste program ještě nezakoupili, můžete pro kurz využít 30ti denní zkušební verzi. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s programem, ale aby byl opravdu přínosný, je nejlepší pracovat na vlastním počítači s již nainstalovaným softwarem.

Pokud nemáte přenosný počítač tak nezoufejte. Pokud si předem v registračním formuláři zaškrtnete zapůjčení počítače, připravíme pro Vás MacBook Air s potřebnými programy!

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?