Píšu čitelně: Comenia Script

3qdqhzo1yt8jkgl-portret-rl-2016.jpeg

Radana Lencová

Baví mě, když materiály ožijí světlem, když lidé ožijí tancem, když energie radosti pulzuje celým tělem… A zase naopak - když se vše zklidní a zvnitřní, díky Více o lektorovi »

8lg1pizf7kog4i5-foto-detail-kurzu-02.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Comenia Script® je praktické psací písmo do života – nejen pro děti, ale i pro dospělé. 

Co se tady naučíte?

Provedu vás základními kroky k osvojení čitelného psaní písmem Comenia Script®, a to rychlým a efektním způsobem. Jedná se o speciální nácvik psaní podle tvarových skupin, který jsem vytvořila pro děti a dospělé a několik let toto písmo již vyučuji. 

Kromě praktické části bychom se věnovali i problematice psaní, klasifikací různých typů rukopisného písma, zabrousili bychom i do historie české školní latinky jako výchozího stylu psaní. Seznámím vás s tahy pro leváky a tvarovými variantami, které jistě oceníte.

Budeme také pracovat s Rychlopísankou pro nespokojené písaře, kterou jsem vytvořila právě pro tento rychlokurz psaní. Písanka je v ceně kurzu. Dále budou k dispozici čisté papíry a linkované pracovní listy na procvičování.

Spolu se zaměříme i na to, co ve svém písmu momentálně řešíte. Najdeme způsoby, co a jak v písmu napravit, aby skutečně fungovalo jako nástroj psané komunikace.

Čím budeme psát? 

Tužkou, perem, fixem, a dalšími nástroji, které budou na kurzu. Pokud máte nějaký svůj oblíbený psací nástroj, vezměte si ho s sebou!

Komu je kurz určen?

Všem, kteří již psát umí – jakoukoliv formou, ale píší nečitelně nebo jsou se svým písmem nespokojeni.

Cílem kurzu je…

Chuť znovu čitelně psát a také radost z toho, že to dokážu.😀

Všem na kurzu podám svou pomocnou ruku.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.