Pevné břicho, zdravá záda

7def98bpvd9wn3s-58pgs66uqgr-img-20170728-121202-hdr.jpg

Jaroslav Otáhal

 V roce 2002 jsem začal pracovat jako osobní trenér fitness a kondičního posilování. V roce 2008 jsem vystudoval na vysoké škole obor Sportovní a kondiční Více o lektorovi »

8407630-4318460-tone-male-female.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Jako osobní trenér slyším často otázku: „ co mám cvičit, abych měl(a) menší a pevnější břicho?!" Obvykle odpovídám, že na to neexistuje žádný zázračný cvik, a je to především o celkovém životním stylu a pohybových návycích.

Přesto existuje několik jednoduchých doporučení, cviků a zásad, které vám pomohou vypracovat pevný svalový korzet, zpevní břicho, zúží pas, a vaše páteř a zádové svaly zažijí pocit úlevy.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je pro všechny, kteří již cvičí nebo plánují začít cvičit a chtějí se naučit správně dýchat a posilovat břicho. Pro všechny, kteří mají bolesti v oblasti bederní nebo krční páteře či jiný zdravotní problém související se špatným dechovým stereotypem či držením těla.

Správné dýchání a držení těla je totiž pro správnou funkci břišních svalů velmi důležité. Pokud si tuto dovednost osvojíte a přenesete si ji do svých každodenních činností (stereotypů), nebudete se již muset posilování břicha věnovat tak intenzivně. Břišní svaly se budou automaticky aktivovat při všech vašich činnostech, ať už to bude sezení u počítače, sportovní aktivita nebo čekání na zastávce.

Tím pádem je tento kurz vhodný jak pro ženy tak muže, a to všech věkových kategorií.

Co všechno se dozvím a naučím?

V teoretické části se dozvíte, které svaly to jsou - to břicho. Jak fungují, proč jsou tam, kde jsou a jak by měly pracovat.

Jak správně dýchat, proč je dech tak důležitý a co všechno ovlivňuje.

Co je svalový korzet a jak ho správně aktivovat.

V praktické části se naučíte správně dýchat, otestuje si funkčnost vašich svalů a poznáte hned, jak na tom jste.

Naučíte se provádět základní cviky s aktivací svalového korzetu ve všech pozicích a jejich využití v běžném životě.

Zacvičíme si a především se budete učit vnímat své tělo, protože bez toho, je efekt každého pohybu i cvičení dle mého názoru minimální!!!

Proč jsem se rozhodl uspořádat tento kurz?

Tím že trávím v posilovně poměrně dost času, tak mohu každý den vidět desítky lidí, jak cvičí. Dle mého odhadu jich tak 80% cvičí „jinak než správně“ a při posilování břicha si až 90% lidí spíše škodí, než dělají něco pro své zdraví. Jdou do posilovny s cílem udělat něco pro své zdraví a přesvědčením, že na tom přece není nic složitého. Opak je ale bohužel pravdou. Díky neznalosti a určitému zlehčování metodiky cvičení, si naopak prohlubují některé svalové dysbalance a upevňují špatné pohybové vzory. Tímto „cvičením“ si tak mohou i dost závažným a nevratným způsobem poškodit zdraví.

Proto bych chtěl tímto kurzem přispět k osvětě a naučit vás základy, se kterými můžete bez obav vyrazit do posilovny či provozovat jiné sportovní aktivity.

Myslím si, že nastal čas šířit mé zkušenosti a znalosti dále!

Co s sebou?

Sportovní oblečení

Tužku a papír na poznámky

Ručník

Pití (je možno i s občerstvením zakoupit na místě)

Doprovodné fotky

  • 4983850-anterior-abdominal-muscles-six-pack-abs.jpg
  • 1545700-dychani.jpg
  • 7129600-woman-on-mat-doing-ab-workout-with-three-other-women.jpg
  • 1594000-tips-on-how-to-lose-belly-fat.jpg
  • 4515760-20151212_114207.jpg
  • 4154220-20151212_114809.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.