Osm kusů brokátu - čchi kung sestava

1z79k0xk6kyf2i0-a-mg-7835-1-b.jpg

Vlasta Lisková

Mou vášní je inspirovat a rozvíjet lidský potenciál ve vědomí i těle. Přináší mi radost, když lidé díky mé práci ožívají a jsou spokojenější a šťastnější. Jsem profesionální terapeutka, konstelářka, neurokoučka, lektorka Více o lektorovi »

1z79k0xk6kyf2i0-a-mg-7835-1-b.jpg

Vlasta Lisková

Mou vášní je inspirovat a rozvíjet lidský potenciál ve vědomí i těle. Přináší mi radost, když lidé díky mé práci ožívají a jsou spokojenější a šťastnější. Jsem profesionální terapeutka, konstelářka, neurokoučka, lektorka Více o lektorovi »

8a7obsvr924c2e7-colour-1885352-1920b.jpg

už jen 5 účastníků a kurz se uskuteční

Přihlašování ukončeno

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Ochutnávková lekce ZDARMA 2.3. 19:00-20:00 - Kurz 8 lekcí začíná 9.3. a končí 27.4. - koná se každé úterý 19:00 -20:00 přes aplikaci Zoom

Čchi-kung je praxe po tisíce let používaná ke zlepšování a udržování zdraví fyzického i mentálního. Sestava Osm kusů brokátu je nejznámější komplexní sestavou, která pokrývá celé tělo, základní energetické dráhy (meridiány) a její cvičení trvá cca 20 až 30 minut.

Osm kusů brokátu je sestava, které podporuje zdraví jednotlivých orgánů, posiluje imunitu, harmonizuje hormonální systém, harmonizuje mysl a aktivuje naši duševní sílu a schopnost prožívat spokojenost.

Patří mezi nejstarší léčebné taoistické praktiky. Fyzickému tělu pomáhá zvyšovat imunitu tím, že zrychluje všechny fyziologické procesy v těle. Zlepšuje krevní i lymfatický oběh a tak působí proti únavě, urychluje metabolismus, očišťuje tělo od škodlivých látek, prospívá celkové regeneraci a vitalitě. Sestava pomáhá jemně aktivovat tělo a zklidňovat mysl. Pomáhá zklidnit vnitřní napětí a harmonizuje nervovou soustavu a psychiku.

Mám vystudovounou FTVS, přes 20 let jsem lektorkou jógy a postupně jsem přecházela do jemnějších forem pohybu – do praxe tekutinového těla a také do různých forem čchi-kungu. Sestavu Osm kurzů brokátu cvičím již 2 roky a dává mi velmi mnoho.

Každý z osmi cviků sestavy obsahuje část jinovou a jangovou. Jangová část je dynamická, pracuje s tělem a jeho energetickým systémem. Jinová část zase pracuje pasivněji v oblasti pohybu. Důraz se tady klade na dech, který pomáhá usazovat duši do těla a tím uklidňovat mysl.

On-line večerní kurzy v pohodlí vašeho domova přes aplikaci Zoom. Dostanete i záznam cvičení.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Ochutnávková lekce ZDARMA - úterý 2.3. 9:00-20:00

V ukázkové lekci vás seznámím krátce s energetickými dráhami v našem těle tzv. meridiány a jejich fungováním podle čínské medicíny. V praktické části se naučíte základní postoj a dva postoje pro cvičení sestavy, vyzkoušíte si přípravné cviky a krátce se seznámíte i s 1. cvikem celé sestavy „Podepření oblohy“.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Samotný KURZ OSM KUSŮ BROKÁTU - 8 lekcí úterky od 9.3. do 27.4. čas 19:00-20:00

V samotném kurzu, který má 8 hodinových lekcí, budeme postupně probírat jednotlivé cviky sestavy a zdokonalovat se v jejich provedení tak, aby energie volně proudila a mohl se spustit ve vašem těle  samoléčebný program.

Osm cviků zahrnuje:

1.cvik: “Podepření oblohy“  - rozproudění  energie v celém těle

2.cvik: “Napínání luku“ – aktivace srdce, plic a meridiánů na pažích

3.cvik: „Vytláčení nebe a stláčení země“ – regulace žaludku, sleziny, jater a žlučníku

4.cvik: „Ohlédnutí se vzad“ – masáž ledvin, rotace a protažení celé páteře

5.cvik: „Otočení hlavy a těla s hlasitým nádechem“ – zbavení se ohně v srdci, uvolnění páteře

6.cvik: „Dotknutí se oběma rukama chodidel“ – vedení energie do ledvin, masáž dutiny břišní, protažení páteře

7.cvik: „Údery rozevřenou dlaní“ – povzbuzení plic a srdce, centrální nervové soustavy a mozku

8.cvik: „Zvedání na špičkách a pád na paty“ – zbavení těla napětí a masáž vnitřních orgánů

Těším se na viděnou na kurzu

Vlasta

Osm kusů brokátu - čchi kung sestava

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?